Reklama
Reklama

Pragmatizmus

V slovenskej politike vyvoláva kontroverzné reakcie. Rovnako ako aj jeho hlavná predstaviteľka, ministerka financií Brigita Schmögnerová. Počas svojho päťročného pôsobenia vo vrcholovej politike si zo všetkých prominentov vyslúžila vari najviac prezývok - Klaus v sukni, Slovenská železná lady, Brutálna Brigita atď. Zlomyseľníci o nej tvrdia, že je najpravicovejšou političkou v ľavicovej strane.
Počet zobrazení: 1270

v slovenskej politike vyvoláva kontroverzné reakcie. Rovnako ako aj jeho hlavná predstaviteľka, ministerka financií Brigita Schmögnerová. Počas svojho päťročného pôsobenia vo vrcholovej politike si zo všetkých prominentov vyslúžila vari najviac prezývok - Klaus v sukni, Slovenská železná lady, Brutálna Brigita atď. Zlomyseľníci o nej tvrdia, že je najpravicovejšou političkou v ľavicovej strane. Napriek tomu je všeobecne rešpektovanou, obdivovanou a najpopulárnejšou zástupkyňou nežného pohlavia v slovenskej politike - paradoxne aj v pravicovom tábore. V mladosti písala celkom vydarené verše, ktoré hovoria dosť veľa o jej citovom rozpoložení. Pochádza z katolíckej rodiny, no napriek tomu donedávna čelila odporným útokom snažiacim sa vykresliť ju ako Židovku. Je prísnou vegetariánkou a z tohto dôvodu mala vždy ťažké srdce na parlamentný bufet. Je veľmi dôsledná, prísna, má len štipku zmyslu pre humor, no občas vie byť prekvapujúco detinská (ako rodená Bratislavčanka sa napríklad nevedela ubrániť úžasu, keď po prvý raz v živote videla rásť melóny na poli). Miluje Záhorie a možno aj preto má v tomto kúte Slovenska svoju baštu voličskej základne.

Ako žene jej nechýba guráž - mala toľko odvahy a sebavedomia, že do politiky sa ponúkla sama. Od roku 1994 prešla radikálnym imidžovým prerodom - od zmeny účesu, okuliarov, spôsobu obliekania až po vystupovanie. Tak sa z typickej utiahnutej vedeckej pracovníčky stala emancipovaná dáma, ktorá svojím príkladom inšpiruje mnohé ženy na Slovensku. Brigita Schmögnerová je ozajstnou dámou, ktorá by v prítomnosti muža nikdy nezdvihla vreckovku zo zeme, ktorá má v sebe až aristokratické správanie. Ako politička je veľmi principiálna. Odmieta prijať starú taktickú zásadu, že ak chce byť politik úspešný, nesmie vystupovať proti masmédiám, a otvorene kritizuje našu žurnalistickú obec za jej nedôslednosť, povrchnosť a zaujatosť. Keď na minuloročnom zjazde SDĽ odchádzala z postu podpredsedníčky strany, verejne vyhlásila: "Ja sa vrátim." Potlesk, ktorý pri týchto slovách zožala, signalizoval, že to nie je iba jej želanie.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama