Reklama
Reklama

Vytrhnuté z Internetu

Elia Kazan a mccarthyizmus (alt.politics.socialism)
Počet zobrazení: 1255

Elia Kazan a mccarthyizmus (alt.politics.socialism)

Škandálu okolo udelenia Oscara slávnemu režisérovi Elia Kazanovi sa prirodzene nevyhli ani stránky Internetu. Tu sú niektoré z názorov:

Dan Kimmel: Prosím, objasnite mi, ako NIEKTO z filmového priemyslu mohol "tlačiť svoju krajinu na cestu socializmu a stalinizmu." Žiadam konkrétne argumenty.

Je dobre známe, že Komunistická strana USA bola kontrolovaná z Moskvy. V tom čase bol ZSSR nepriateľom USA. Bol to ten istý problém, ako keď vláda vyšetrovala členov Americkej nacistickej strany v rokoch 1939-1945, ktorá bola tiež riadená z Berlína?

Odpoveď anonyma: Nie sú žiadne dôkazy, že by vyšetrovaní pracovníci filmového priemyslu chceli v USA presadzovať stalinizmus. Neexistovalo ani žiadne reálne nebezpečenstvo komunistickej subverzie. Reálni ľudia síce boli členmi zlej organizácie, ale tá bola legálna. Názor, že Stalinovi agenti mohli vplývať na výrobu amerických filmov je dôkazom totálnej neznalosti mechanizmu Hollywoodu.

Hoci členstvo v Komunistickej strane USA NEBOLO zakázané, ľudia strácali prácu, ak sa k nemu prihlásili. Nakoniec vedenie KS USA skončilo vo väzení. Treba spomenúť kauzu Dennis. V prípade postihnutých si je však treba uvedomiť, že nešlo o zamestnanie, ale o prácu na zmluvu. Ďalej treba rozlišovať medzi zamestnancami vlády a súkromnými pracovníkmi. Kongresový výbor nemal právo zasahovať do týchto vzťahov.

Na záver treba zdôrazniť, že vo filmoch postihnutých nebola prítomná žiadna komunistická propaganda.

Damien Falgoust: Navštívte moju internetovskú stránku Odhalenie konšpiratívnych mýtov: http://www.geocities.com/NapaValley/3578/, kde sú podrobnosti o tejto záležitosti. Chcem iba upozorniť, že "čierna listina" bola okrem iného porušením Shermanovho protitrustového zákona.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama