STALO SA...

Počet zobrazení: 1684

Verejnoprávny Slovenský rozhlas dal v deň 60. výročia vzniku Slovenského štátu priestor iba sympatizantom vtedajšieho režimu. Uznajte, bolo by netaktické, aby ústredný riaditeľ SRo dovolil vykresliť Jozefa Tisa ako nejakého "řezníka".

Inak sa vraj po známom Slotovom extempore národniari rozhodli zmeniť pozdrav a odteraz sa namiesto "Na stráž!" budú zdraviť "Do tankoch!"

Na ocenenie Vojenský čin roka bol nominovaný aj dôstojník, ktorý učí deväť až desaťročné deti strieľať zo služobnej pištole. V štatúte súťaže sa uvádza, že organizátori chcú predstaviť našu armádu v tom najlepšom svetle. Ešteže tak.

Biskup Rudolf Baláž sa blysol bystrosťou ducha, keď povedal, že v Banskej Bystrici vyhrala SDĽ preto, lebo tu bolo po Bratislave najviac eštebákov a bolo tu centrum všetkých marxistických a ateistických akcií. Neviem, čo by veteráni Slovenského národného povstania povedali na to, že z nich predstaviteľ katolíckej cirkvi urobil ateistov.

Čerstvý prezidentský kandidát Ladislav Kováč sa priznal, že sa rozhodol uchádzať o post hlavy štátu preto, lebo manželka mu už dva roky píli uši, aby si našiel lepšie platené zamestnanie. Konečne bol niekto z nich úprimný.

Podpredseda parlamentu Béla Bugár vykonal oficiálnu návštevu Budapešti výlučne s poslancami maďarskej koalície. To, že so sebou nevzal aj slovenských zástupcov, sa dá vlastne celkom ľahko pochopiť: čo by tam robili, keby aj tak nič nerozumeli?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984