Mečiar (akože) pôsobí, HZDS (akože) funguje

Počet zobrazení: 1305

Vari najväčším povolebným prekvapením bolo prijatie porážky zo strany HZDS a osobitne jeho predsedu. Hoci aj predvolebná kampaň ukazovala, že členom a prívržencom hnutia ide o všetko, taký rýchly pád neočakával asi nikto. Napriek tomu, že oficiálne sa to nepripúšťa, pieseň S pánom bohom v STV bola Mečiarovou labuťou piesňou, ktorá ho vyprevadila z politiky rovnako rýchlo, ako do nej vstúpil. Od pamätného vynadania Bystričanom a ostatným nevoličom HZDS totiž o Mečiarovom pôsobení iba rozprávajú predstavitelia hnutia, ale nik ho nevidel, aj keď raz (údajne) viedol rokovanie republikového predstavenstva. Vlastne, raz ho videlo a počulo celé Slovensko, ba i Česko, avšak hysterická reakcia na objektív fotoaparátu iba dosvedčila, že bývalý slovenský premiér sa už nemôže vrátiť ani do bežného, nie to ešte politického života. A je tiež jasné, že Mečiar nedokáže riadiť ani sám seba, nie to ešte politický subjekt, ktorý naviac nevyhnutne potrebuje nejakú reformu.

Klasickou ukážkou vyvolávania Mečiarovho ducha je informácia, že šéf HZDS píše list, ktorým všetky parlamentné subjekty pozýva na diskusiu o súčasnom Slovensku. Nechajme bokom fakt, že je nezmysel diskutovať o riešení problémov s niekým, kto ich štyri roky vyvolával a prehlboval. Oveľa zaujímavejšie je, že po vyhlásení Sergeja Kozlíka, že expremiér list chystá, ostalo ticho. Niekoľko dní o liste nebolo počuť. Nato HZDS oznámilo, že jeho predseda list píše, aby zase po pár dňoch Ivan Gašparovič informoval, že "list sa teraz rozosiela". Ani dva týždne po prvej medializácii ho však šéfovia parlamentných strán nemali, čo znamená, že Mečiar nie je schopný žiadny list napísať, alebo je na tom tak zle, že mu napísanie piatich listov s totožným textom iba rôznym oslovením trvá 14 dní (obálky už dozaista vypíše nejaká sekretárka). Ani jedno nemožno považovať za normálne.

Rovnako groteskne pôsobí úsilie HZDS vyvolať dojem, že prezidentské voľby sú preň serióznou výzvou. O chvíľu bude jasný nielen ich termín, ale aj podoba hlasovacieho lístka a hnutie stále neoznámilo meno svojho kandidáta. To, že ním nebude V. Mečiar, je od začiatku veľavravné rovnako ako to, že ho verejnosť stále nepozná. Presakujúce vodné dielo v Gabčíkove totiž HZDS zjavne zaskočilo a dole Dunajom odplavilo posledného nádejného kandidáta, lebo Július Binder vari mohol osloviť aj viacerých, než len voličov HZDS. Predstavitelia hnutia sú tak odkázaní na bájky o stále prebiehajúcom výbere toho pravého, takže možno nakoniec ponúknu slovenským voličom celý kolektív kandidátov, aby sa už nemuseli toľko handrkovať.

Načim im držať pokope a navzájom sa upokojovať. Bacova dlaň na Andrassyho líci iba dokazuje, že zbavenie poslaneckej imunity Gustáva Krajčiho lídrov HZDS značne znervóznilo a ak rovnaký osud postihne Ivana Lexu, dostanú naozaj strach. Lebo potom už môže prísť naozaj na každého za jeho zločiny a rozkrádanie a bývalý prominenti neprídu len o politický, ale aj o finančný kapitál a privatizované majetky. A to už bude ozajstný "prúser".

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984