Reklama
Reklama

Voliči SDĽ

Naozaj by bolo správne, ako napísal pán Chmelár v SLOVE č. 43, aby sa SDĽ sama seba spýtala, prečo práve ona produkuje toľko nových strán a politických dezertérov. Ja vo svojej poznámke v č. 42 som nazval zjavné chyby vedenia SDĽ iba eufemisticky - nešikovnosťou, na ktorú však, žiaľ, môže táto ľavicová strana bolestne doplatiť vo voľbách. Jozef Migaš argumentuje poukázaním na autoritu SDĽ, ako by hlavného článku vyvažujúceho menšinu vo vláde.
Počet zobrazení: 977

Naozaj by bolo správne, ako napísal pán Chmelár v SLOVE č. 43, aby sa SDĽ sama seba spýtala, prečo práve ona produkuje toľko nových strán a politických dezertérov. Ja vo svojej poznámke v č. 42 som nazval zjavné chyby vedenia SDĽ iba eufemisticky - nešikovnosťou, na ktorú však, žiaľ, môže táto ľavicová strana bolestne doplatiť vo voľbách. Jozef Migaš argumentuje poukázaním na autoritu SDĽ, ako by hlavného článku vyvažujúceho menšinu vo vláde. Táto „autorita zrejme pozostáva ani nie tak z odbornej zdatnosti ľavicových ministrov, ako skôr naznačením takej „finty“, akú použili už dva razy bugárovci, totiž svojej možnosti prejsť do „ostrej“ opozície. J. Migaš kričí, že „babráctvo“ je v spôsoboch pravicových vládnych partnerov - ja sa nazdávam, že dosť babráctva by našiel aj vo vlastných radoch.

Keď som si prečítal v tom istom SLOVE článok Petra Weissa, podpredsedu SDĽ, o „novej vízii pre Slovensko“, pochopil som, že zanedbávanie životných záujmov starších generácií nie je len omylom vedenia strany, ale plynie akosi (v tomto by som sa rád mýlil) z koncepcie pána Weissa, ktorý doslova píše, že „SDĽ nechce byť stranou pre nostalgikov, ktorí spomínajú, že za bývalého režimu bolo lepšie…“ a ďalej: SDĽ chce byť stranou „tých 18% prvovoličov, ktorí ju volili v r. 1998“, no a pravdaže týchže voličov, na ktorých súdruh Weiss orientoval stranu v predchádzajúcich zbabraných voľbách - intelektuálov. Prenechať starších voličov pre HZDS alebo ich pejoratívne označiť za nostalgikov, pán Weiss, nepovažujem za šťastné. Súdruh Weiss sa v perexe svojho článku nadchýňa „ľavicovým idealizmom a ušľachtilým pátosom naplneným vystúpením Šimona Peresa“ a viac razy opakuje ľavicové hodnoty, o.i. aj sociálnej spravodlivosti. Nádejam sa, že ich naozaj berie vážne a že bude nielen hľadať reálne možnosti, ako ich uskutočňovať, ale že ich aj spolu so svojou ľavicovou stranou nájde.


Michal Šemrák, Bratislava

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama