Reklama
Reklama
www.svetla.sk

Klaus píše Zemanovi

ODS sa už tri mesiace snaží presvedčiť sociálnych demokratov o potrebe vytvorenia stabilnej väčšinovej vlády v ČR. Doteraz stále neúspešne. Zdá sa ale, že situácia sa pomaly mení. Ostro formulované slová Václava Klausa, ktoré v otvorenom liste adresoval ČSSD, začínajú účinkovať a vládnuci sociálni demokrati začínajú brať tlak ODS vážne.
Počet zobrazení: 477

ODS sa už tri mesiace snaží presvedčiť sociálnych demokratov o potrebe vytvorenia stabilnej väčšinovej vlády v ČR. Doteraz stále neúspešne. Zdá sa ale, že situácia sa pomaly mení. Ostro formulované slová Václava Klausa, ktoré v otvorenom liste adresoval ČSSD, začínajú účinkovať a vládnuci sociálni demokrati začínajú brať tlak ODS vážne. Podľa šéfa poslaneckej frakcie ČSSD Stanislava Grossa by malo byť o ďalšom osude opozičnej zmluvy jasné do štrnástich dní. Klaus v piatok Zemanovi okrem iného napísal, aby si „prestal nahovárať, že jeho vláda vládne skvele“. V radoch „socdemákov“ začína narastať nervozita. Gross v nedeľnej debate V pravé poledne, v reakcii na úvahy o vytvorení stredo- pravej koalície ODS, KDÚ-ČSL a ÚS nevylúčil, že by tiež jeho strana mohla ísť v komunikácii s ostatnými stranami za hranice, ktoré pripúšťa opozičná zmluva. V nej sa zmluvné strany zaviazali, že po dobu jej trvania neuzatvoria koalíciu s treťou politickou stranou.

Poslanci v snemovni minulý týždeň zamietli už druhú verziu vládneho návrhu štátneho rozpočtu. Pritom aj podľa slov ekonómov nejde vôbec o zlú predlohu. Zdá sa, že na tretej verzii štátneho rozpočtu bude participovať Václav Klaus až vtedy, keď ČSSD pristúpi na jeho požiadavky. V Lidovom dome si iste uvedomujú, že ich pozícia je veľmi krehká a nemôžu sa spoliehať na pomoc komunistov a ľudovcov. Dlhodobé rozpočtové provizórium by len zhoršilo už aj tak dosť pošramotený imidž ČR, a to si predsa nikto zodpovedný nepraje.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama