Deň otvorených odpovedí

Keby ste boli poslancom, aký zákon by ste iniciovali ako prvý? S touto otázkou sme sa obrátili na občanov, ktorí si 1. septembra v rámci Dňa otvorených dverí prezreli priestory Národnej rady.
Počet zobrazení: 1104

Keby ste boli poslancom, aký zákon by ste iniciovali ako prvý? S touto otázkou sme sa obrátili na občanov, ktorí si 1. septembra v rámci Dňa otvorených dverí prezreli priestory Národnej rady.

Martin, Bratislava (BA): Navrhol by som 28. október za štátny sviatok. To, že sa Slovensko v roku 1918 stalo súčasťou ČSR, veľmi pomohlo nášmu národu.

Petra, BA: Po čerstvých skúsenostiach s prijímačkami by som novelizovala vysokoškolský zákon, ktorý by zabránil strašnému rastu korupcie. Kedysi sa o protekciách hovorilo sem-tam, no teraz ide o masový jav.

Helena Pavlisová, Obyce: Nevyšla by som s novým zákonom, ale s výzvou, aby poslanci boli voči sebe tolerantní, lebo svojím vystupovaním urážajú nás všetkých.

Anton Križan, BA: Jednoznačne zákon proti Maďarom. Aby Slovensko bolo slovenské a aby všetci Slováci i Maďari museli rozprávať po slovensky.

Elena Bôriková, Krajné: Treba predovšetkým zlepšiť zdravotníctvo sprísnením odvodov do poisťovní. A riešiť vysokú nezamestnanosť. Mladí nemajú robotu, ani peňazí, ani kde bývať. Uvítala by som pre nich právo na prvé zamestnanie.

Matúš Lovecký, Piešťany: Zmenil by som zdravotné poistenia. Zakotvenie práva na prvé zamestnanie môže byť dvojsečnou zbraňou. Ak aj ktosi chce pracovať, ešte to neznamená, či je na to schopný. A keď bude mať ktosi toto právo, tak zase niekto iný bude povinný mu ho zabezpečiť.

Martin Antal, BA: Poslancom by malo ísť o vec, a nie hlasovať podľa toho, či ten alebo onen pozmeňujúci návrh predložil zástupca opozície alebo vládnej koalície. Niekedy pritom odhlasujú také hlúposti... Napríklad celý zákon o príspevku na stravovanie je postavený na hlavu.

Vlasta Antalová, BA: Poslanci sú odtrhnutí od života. Mali by sa zaujímať najmä o ekonomiku a nevybíjať energiu na banálnych záležitostiach. Osobne ma totálne prestala baviť kauza Michal Kováč mladší.

Beata Ďugová, Trnava: Som učiteľka, preto by som si prijala školstvo na vyššej úrovni. Malo by sa to dosiahnuť novelizáciami školských zákonov a lepším materiálnym zabezpečením. My, učitelia z domu nosíme pomôcky, kúpené za vlastné.

Martin, Nitra: Nedávno som sa vrátil z vojenčiny a tak by som dal novelizovať zákon o vojenskej službe. Mala by sa skrátiť, postupne armádu celkom sprofesionalizovať. Tým, čo chcú ísť na civilnú službu, by som zvýšil dane.

Jozef, BA: Konečne treba prestať meniť zákony, lebo sa ľudia v tom totálnom chaose už ani nevyznajú. Mali by sme si zobrať príklady zo zákonodárstva EÚ a nevymýšľať všelijaké experimenty, ktoré sa musia o dva mesiace napravovať.

Miroslav Tomša, BA: Spriehľadniť privatizáciu! Privatizačné projekty by mali byť na úrovni s podmienkou zachovania zamestnanosti, zabezpečenia rozvoja a prísunu investícií. S tým súvisí aj kontrola, aby noví vlastníci takto získaný majetok zase nevytunelovali.

Alexander, BA: Zákon na poskytovanie lepších hypotekárnych úverov, lebo stavebné sporenie nepostačuje. A slušný zákon o bankrote, kde by sa presne limitovala časová dĺžka zaplatenia pohľadávok od súkromného podnikateľa i štátu.

Jaroslav, BA: Podľa mňa netreba ani tak kopu nových zákonov, ako skôr to, aby sa tie jestvujúce dodržiavali. Mám na mysli najmä Trestný zákon.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984