Reklama

Vytrhnuté z internetu

V internetovských rubrikách niektorých časopisov sa momentálne rieši problém, či počas teroristického útoku na New York zlyhal alebo nezlyhal internet. Táto diskusia by mohla byť ilustráciou toho, aká môže byť pravda relatívna.
Počet zobrazení: 991

V internetovských rubrikách niektorých časopisov sa momentálne rieši problém, či počas teroristického útoku na New York zlyhal alebo nezlyhal internet. Táto diskusia by mohla byť ilustráciou toho, aká môže byť pravda relatívna. Je zapnutý televízny prijímač alebo televízor v čase krízy naozaj lepším informačným zdrojom? Na základe svojej skúsenosti môžem povedať, že napriek nepredstaviteľnému náporu boli aspoň čiastočne funkčné portály Yahoo a Altavista. Na ich titulných stranáchfigurovali správy o tom, čo sa stalo v New Yorku, k podrobnostiam sa však naozaj nedalo dostať. No napríklad z portálu CNN som vzápätí dostal okolo dvadsiatky e-mailov o vývoji situácie. Okrem CNN (www.cnn.com) prekvapujúco dobre fungovala webovská stránka prestížnych New York Times (www.nyt.com). "Normalizácia" internetu trvala okolo 5-6 hodín, takže až okolo 20. hodiny všetko na svetovej sieti fungovalo normálne. Je tu však jedna pikantnosť: najpopulárnejšou osobnosťou internetu nie sú krásky, ktoré nám viac-menej odvážne ukazujú svoje vnady, ale nie veľmi pohľadný bin Ládin. Pravda, neviem, či už dosiahol hranicu miliardy pripojení.

Trochu som váhal, či mám uviesť onú adresu, ale myslím si, že pred nebezpečenstvom sa nemajú zatvárať oči. Na adrese members.odinsrage.com sa nachádza webovská stránka slovenského "Whitefrontu". Autori sajtu sa pokúšajú parodovať a zosmiešniť internetovskú stránku iniciatívy Ľudia proti rasizmu. Okrem toho tu však nájdeme materiály tvrdiace, že holokaust je židovským výmyslom a že plynové komory a krematóriá v Osvienčime po vojne dodatočne postavili Poliaci ako budúcu turistickú atrakciu. Nájdeme tu tiež iné rasisticky zamerané materiály - napríklad text povestných Protokolov sionských mudrcov pod názvom Kniežatá zloby, ako i preklad Mein Kampfu. Nájdeme tu aj text, prečo je potrebné pridať sa ku skínom. Nielen papier, ale i internet znesie všetko.

Jeden z mojich priateľov má zaujímavého koníčka. Je zlatokop, no nie v prenesenom, ale doslovnom význame slova. Naši hľadači žltého kovu majú aj svoju organizáciu - Slovenskú asociáciu zlatokopov, ktorá má webovskú stránku na adrese www.goldpanning.sk. Môžeme sa na nej dočítať nielen všetko o zlatokopectve na Slovensku, ale aj informácie o zlatokopeckých stretnutiach a súťažiach a tipy lokalít, kde sa u nás možno pokúsiť hľadať tento vzácny kov. Od kamaráta však viem, že sa zlatokopectvo berie ako originálny šport. Zlata je totiž na Slovensku tak málo, že radosť z nálezu kúska kovu mnohonásobne prevyšuje jeho hodnotu v peniazoch.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama