Stalo sa

Po voľbách do VÚC potvrdilo HZDS-ĽS najsilnejšiu pozíciu na politickej scéne a v Trenčianskom kraji obsadilo dokonca všetkých 45 kresiel. Aspoň si budú môcť ľudia v okolí Trenčína pospomínať na časy spred roku 1989.
Počet zobrazení: 1023

Po voľbách do VÚC potvrdilo HZDS-ĽS najsilnejšiu pozíciu na politickej scéne a v Trenčianskom kraji obsadilo dokonca všetkých 45 kresiel. Aspoň si budú môcť ľudia v okolí Trenčína pospomínať na časy spred roku 1989.

V reakcii na výrok Mikuláša Dzurindu, že voľby boli výzvou na spoluprácu pravicových strán, Pavol Hrušovský vyhlásil, že nikdy sa nespoja s SDKÚ do užšej predvolebnej spolupráce, ktorá aj tak nedáva šancu na znásobenie preferencií. Zrejme je pre KDH už aj Mečiar lepší ako Dzurinda.

Vladimír Železný, ktorý sa rozhodol i na Slovensku vybudovať svoju televíziu, sa vraj úplne náhodne stretol so slovenským premiérom, pričom si spolu posedeli v luxusnej kaviarni Roland v centre Bratislavy. Tak, tak. Časy, keď chodil Mikuláš Dzurinda "na kávičku" s Pavlom Ruskom sú už zrejme nenávratne preč.

Veliteľ vzdušných síl generál Jozef Dunaj oznámil, že slovenská armáda pri príprave niektorých druhov letectva stále používa doktrínu Varšavskej zmluvy. No a čo? Generalite v NATO nezaškodí, keď sa niečomu podučí aj od niekdajšieho Varšavského paktu.

Na Slovensku vznikol nový politický subjekt, keď delegáti bratislavského snemu Občianskej konzervatívnej strany zvolili za jej predsedu Petra Tatára. No, ktosi hľadá celý život pravú lásku a niekto zas tú pravú stranu.

Návrh poslanca Vladimíra Maňku, aby sa gastrolístky obmedzili iba na nákup teplej stravy, poslanci z novely zákona o dani z príjmu úplne vypustili. To znamená, že sa budú môcť naďalej využívať aj pri nákupoch v potravinách. Zrejme im došlo, že sa im možno po budúcich parlamentných voľbách, mnohým z nich zídu.

Mikuláš Dzurinda navštívil doma Bélu Bugára. Toho pred niekoľkými dňami operovali v oblasti brucha, pričom pri vchode do dvora začal naňho vyskakovať chlpatý Bobi, ktorý jeho výhrady veľmi nepočúval. Tak už i ten pes si na predsedu našej vlády vyskakuje?

Kresťanskí demokrati dávnejšie navrhovali dvojkolové voľby predsedu samosprávy VÚC s odôvodnením, že by neboli radi, keby sa na pána arcibiskupa v Nitre pozeral z balkóna župan maďarskej národnosti. Zdá sa, že Jano Slota sa o svojich nasledovníkov obávať naozaj nemusí.

Slovenský premiér sa dozvedel na stretnutí s prezidentom spoločnosti Microsoft Billom Gatesom, že aj jeho žena behá maratón, dokonca v lepšom čase, ako Mikuláš Dzurinda. To ho vraj dosť deprimovalo. A to sa ešte nedozvedel výšku jej bankového konta.

Ľudomír Šlahor sa vzdal funkcie predsedu Sociálnodemokratickej strany Slovenska. Ako dôvod uviedol vyvodenie osobnej zodpovednosti za neúspech SDSS vo voľbách do krajských zastupiteľstiev. To jeho predchodca, Jaroslav Volf bojoval aspoň do posledného hvizdu rozhodcu.

Spravodajca Európskeho parlamentu pre SR Jan Marinus Wiersma predpokladá, že Česká republika a Slovensko v krátkom čase vstúpia spoločne do únie, a preto vraj netreba meniť hraničné usporiadanie medzi oboma krajinami. A to sa nebojí, že ho český premiér označí za amatéra?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984