Vytrhnuté z internetu

Už som spomínal, že internet možno považovať aj za akýsi virtuálny cintorín dnes už neexistujúcich stránok. Napríklad, zdalo by sa, že niekde u Allaha je internetovská stránka Talibanu, o ktorej už v tejto rubrike bola reč.
Počet zobrazení: 1036

Už som spomínal, že internet možno považovať aj za akýsi virtuálny cintorín dnes už neexistujúcich stránok. Napríklad, zdalo by sa, že niekde u Allaha je internetovská stránka Talibanu, o ktorej už v tejto rubrike bola reč. Lenže, existuje aj adresa web.archive.com, kde sa dajú nájsť aj zaniknuté stránky, vrátane tej talibanskej. Objavil som tam, samozrejme, i niektoré webovské stránky nášho týždenníka, no nie od čias, keď začal vychádzať. Pokúsim sa zistiť, či na internete nie je archív starých programov, ktoré sa niekedy môžu zísť, no nedajú sa zohnať. Zatiaľ sa mi naň nepodarilo naraziť, hoci pevne verím, že existuje.

Na adrese http://www.zanz.sk/radostnekupovat.stm je informácia o unikátnej akcii - Svetovom dni nenakupovania, ktorý je 23. novembra, mesiac pred Vianocami, keď sa začínajú prejavovať narastajúce príznaky vianočnej nákupnej horúčky. Naša konzumná kultúra sa vymkla kontrole. Už nenakupujeme to, čo potrebujeme pre život. Dnes nakupujeme v úsilí zapôsobiť na druhých ľudí, vyplniť prázdno v našom živote, zabiť čas. Svetový deň nenakupovania vznikol v roku 1992 v Kanade z iniciatívy Teda Daveho, ktorý pracoval v reklamnej agentúre a rozhodol sa činom vyjadriť odpor voči neustálemu tlaku na zvyšovanie konzumu. Jeho myšlienka sa neskôr rozšírila do mnohých krajín a u nás sme si ju pripomenuli aj tento rok.

Webovskú stránku retroraunch.com založila Američanka Hester Nashová so svojím partnerom. Táto dáma začínala ako telefónna operátorka na erotických linkách. V roku 1993 sa rozhodla zmeniť profesiu, kúpila si počítač a chcela učiť bohaté staré dámy, ako s ním narábať. Nebol to práve najvhodnejší spôsob zárobku. Keď na dedkovej povale našla pol storočia staré čísla časopisu Playboy, dostala nápad. Ak časom získavajú na hodnote staré autá, nebude to náhodou platiť aj o erotických fotografiách? Podľa môjho názoru niektoré veci vyzerajú v čiernobielej podobe prijateľnejšie, ako keď sú vo farbe. Ešte navyše, ženy na vtedajších snímkach pôsobia reálnejšie než dnešné silikónom a plastickými operáciami vylepšené krásavice.

Takých webovských stránok by v súčasnej komplikovanej ekonomickej situácii bolo treba čo najviac. Server www.jobserver.sk je portálom, kde sa uverejňujú ponuky voľných miest. Jeho výhodou je prehľadnosť a možnosť nechať si najnovšie ponuky posielať e-mailom alebo prostredníctvom SMS.

Jednou z mála alternatív operačného systému Windows je Linux. Tí, čo chcú nájsť niečo spoľahlivejšie, ako je produkt Billa Gatesa, nájdu na slovenskej adrese www.geekstore.sk základné informácie a rady o Linuxe, ktorého symbolom je tučniak.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984