Reklama

Vytrhnuté z internetu

Už som svojho času spomínal webovskú stránku, kde sa tvrdí, že údaje o pristátí amerických astronautov na Mesiaci v roku 1969 sú rafinovaným podvrhom. Na adrese www.volny.cz/l_kopecky/new_energy/ufo_hoax/moonbase.html (v medzerách medzi slovami je spodné podčiarknutie) možno nájsť tvrdenie, že na našom nebeskom súputníkovi pristáli už v roku 1942 Nemci.
Počet zobrazení: 1239

Už som svojho času spomínal webovskú stránku, kde sa tvrdí, že údaje o pristátí amerických astronautov na Mesiaci v roku 1969 sú rafinovaným podvrhom. Na adrese www.volny.cz/l_kopecky/new_energy/ufo_hoax/moonbase.html (v medzerách medzi slovami je spodné podčiarknutie) možno nájsť tvrdenie, že na našom nebeskom súputníkovi pristáli už v roku 1942 Nemci. Dokázali vraj, že je tam atmosféra, voda a rastlinstvo. Američania tieto údaje utajili preto, aby sa na Mesiac nedostali astronauti z krajín tretieho sveta. Mimochodom, slovíčko hoax, ktoré sa vyskytuje v názve tohto sajtu, znamená čosi také ako "kačica" alebo "švindeľ"...

Niekedy sa stáva, že si zle zapnete klávesnicu a namiesto www.zoznam.sk vyťukáte www.yoynam.sk. Zistíte potom, že ste sa dostali na prvý slovenský error server. Časť obsahu možno považovať za paródiu či mystifikáciu, časť treba brať vážne. Môžete sa sami presvedčiť.

Ak by sme mali pokračovať v absurditách a nezmysloch, na adrese www.flingthecow.com/flash nájdeme najabsurdnejšiu a najnezmyselnejšiu stránku na internete - hod kravou do cieľa.

Lenže, nie je nezmyslom aj tento príbeh? Isté pakistanské futbalové družstvo išlo niekedy v lete roku 2000 zohrať niekoľko zápasov do vtedy "družobného" afganského mesta Kandaháru. Tesne pred koncom tretieho zápasu sa na trávniku objavil oddiel Talibanu a zatkol niekoľko pakistanských futbalistov. Počas hry boli iba v trenírkach, čo je, podľa afganských "strážcov mravnosti", neislamské. Hráči si nielen posedeli vo väzení, ale pred deportáciou domov im vyholili hlavy. Tento príbeh možno nájsť na adrese www.rawa.org.

Hovorí sa (a veril som tomu aj ja sám), že Afganistan je najchudobnejšia krajina na svete. Nie je to celkom presné. Hoci v súčasnosti žijú Afganci naozaj v neuveriteľnej chudobe, krajina má obrovské náleziská surovín, a to nielen rôznych minerálov a drahokamov, ale aj slušné zásoby ropy. V iných islamských krajinách predstavujú zdroj blahobytu, o čom sa možno dočítať na adrese members.tripod.com/~tneone01/photo.htm.

Časy, keď sa každý rok nakrútilo niekoľko slovenských filmov, sú už dávnou minulosťou. Pokiaľ sa u nás nakrúca, ide zväčša o zahraničných producentov, ktorí chcú využiť príležitosť vyrobiť film za menej peňazí než trebárs v Hollywoode. Preto je vždy veľkou udalosťou, ak sa niekedy podarí nakrútiť naozaj slovenský film. V tomto smere bola úspešná mladá slovenská režisérka Eva Borušovičová s filmom Vadí nevadí, čo si možno overiť na adrese www.vadinevadi.sk.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama