Reklama

Vytrhnuté z internetu

Slovenský portál Atlas na adrese start.atlas.sk ponúka text brožúry Internet ľavou zadnou. Je napísaný naozaj pre úplných internetových "novicov", lenže vo formáte *.pdf. Čiže ten, kto si ju chce stiahnuť z internetu, musí mať v počítači program Adobe Acrobat Reader.
Počet zobrazení: 959

Slovenský portál Atlas na adrese start.atlas.sk ponúka text brožúry Internet ľavou zadnou. Je napísaný naozaj pre úplných internetových "novicov", lenže vo formáte *.pdf. Čiže ten, kto si ju chce stiahnuť z internetu, musí mať v počítači program Adobe Acrobat Reader.

Na adrese brainsluice.tripod.com/moonlanding.html môžeme nájsť tvrdenie, že Američania v roku 1969 na Mesiaci vôbec nepristáli a fotografie sú číre podvrhy. Nevyznám sa v tom, ako sa vyrábajú falzifikáty takéhoto typu, takže ani neviem, ako sa môžu vyvrátiť argumenty o nesprávnom smere tieňov a čudnom odraze na prilbe skafandra amerického kozmonauta.

Hackeri zaútočili na webovskú stránku Českej tlačovej kancelárie www.ceskenoviny.cz. Protestovali proti tomu, že ČTK jednostranne informuje o americkej akcii v Afganistane. Pôvodcom bola údajne slovenská hackerská skupina. Naproti tomu, na webovskej stránke Fun Radia www.funradio.sk sa vraj takýto útok iba predstieral, aby sa upozornilo na zmenu jej dizajnu. Žeby naozaj išlo o novú formu reklamy?

Ministerstvo obrany SR chce aj na internete podporiť úsilie dostať našu krajinu do NATO. Na adrese www.mod.gov.sk/nato/index.asp možno nájsť nielen základné informácie o Severoatlantickom pakte, ale aj o programe Partnerstvo za mier a takisto ďalšie dokumenty.

Na adrese www.fes.sk/arch_pages/spolocna_2001_sk.html môžeme nájsť Zborník príspevkov zo seminára Spoločná cesta k inštitútu registrovaného partnerstva na Slovensku. Jeho usporiadateľmi boli iniciatíva Inakosť, slovenské zastúpenie Nadácie Friedricha Eberta, Mladá demokratická ľavica, Sociálnodemokratická mládež Slovenska a Dubčekova asociácia pre rozvoj Slovenska. Seminár sa zaoberal nielen právnymi aspektmi registrovaného partnerstva gejov či lesieb, ale i medicínskymi či psychologickými problémami súvisiacimi s homosexualitou. Je naša spoločnosť dostatočne tolerantná? Neviem si spomenúť, ako sa volá politik, ktorý vyhlásil, že pokiaľ sa bude na poste ministra nachádzať on, žiadne registrované partnerstvo nebude.

Okrem toho, že človek môže mať sexuálnu orientáciu smerom na svoje pohlavie, existuje aj iná forma inakosti. Na adrese www.transgender.cz môžeme nájsť informácie o problémoch transsexuálov. Sú to ľudia telesne vyvinutí v zmysle jedného pohlavia, no psychicky sa cítia byť príslušníkmi toho druhého. Aj v tomto prípade platí, že ide o vrodené zameranie a transsexuáli sa stretávajú s nepochopením okolitého sveta. Pokiaľ viem, dnes je už možná operácia a hormonálne doliečovanie, ktoré by mohli transsexuálom pomôcť. No zjavne ide o zložitú a nákladnú záležitosť.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama