Reklama

Stalo sa

Slováci, no najmä príslušníci Slovenskej národnej strany, pripravili v Černovej pri Ružomberku svojej šéfke Anne Malíkovej šok, keď ju na oslavách 137. výročia narodenia Andreja Hlinku privítalo dvadsať ľudí v prázdnej sále miestneho kultúrneho domu. Ale oni predsa nemôžu za to, že ich strach z predsedníčky je taký veľký.
Počet zobrazení: 963

Slováci, no najmä príslušníci Slovenskej národnej strany, pripravili v Černovej pri Ružomberku svojej šéfke Anne Malíkovej šok, keď ju na oslavách 137. výročia narodenia Andreja Hlinku privítalo dvadsať ľudí v prázdnej sále miestneho kultúrneho domu. Ale oni predsa nemôžu za to, že ich strach z predsedníčky je taký veľký.

Na mimoriadnom republikovom kongrese SOP v Bojniciach sa poslankyňa Diana Dubovská vzdala členstva v strane, pričom o prípadnom vylúčení Jána Šimka zo strany sa nehovorilo, lebo touto otázkou sa má zaoberať predsedníctvo. Myslím si, že v najhoršom prípade im poradí predsedníčka národniarov.

Podľa Bélu Bugára, vicepremiér Pál Csáky, ktorý oznámil zotrvanie SMK vo vláde, povedal len tú časť pravdy, ktorá je pre neho najdôležitejšia a nepovedal tú druhú, ktorá je pre ich stranu minimálne taká dôležitá ako prvá. A ktorá pravda je dôležitá pre pána predsedu SMK?

Vladimír Mečiar už začal pracovať na podobe kandidátky HZDS-ĽS do parlamentných volieb v roku 2002 a v sídle strany je k dispozícii menoslov približne štyristo ľudí z okresov, ktorí prešli prvým kolom výberu. Ak ma pamäť neklame, tak podobným spôsobom sa dostal k predsedovi HZDS-ĽS aj nejaký Ivan Lexa.

Anna Malíková vraj podala na ministerstve vnútra žiadosť o registráciu piatich politických subjektov so slovom pravá v názve: Pravá SDKÚ, Pravé KDH, Pravé HZDS, Pravá SDĽ a Pravé ANO. Vyzerá to tak, že pani predsedníčka je prvým politikom, ktorý zobral myšlienku vytvárania silnej slovenskej pravice úplne vážne.

Generálny sekretár SDKÚ Ivan Šimko uvažuje o možnosti zrušenia ideových platforiem v rámci ich strany, pretože podľa neho nie sú potrebné a ani vraj nezačali vyvíjať nejakú relevantnú činnosť. Myslím si, že aj im sa viac ako nejaké idey osvedčila poriadna dávka demagógie.

Podpredsedníčka vlády pre európsku integráciu Mária Kadlečíková v súvislosti s kauzou zneužívania peňazí z eurofondov vyhlásila, že Slovensko malo iba smolu, že to padlo akurát naň a že to mohlo padnúť na ktorúkoľvek inú krajinu. Takže, ak som pani podpredsedníčku dobre pochopil, problém nie je v tom, že sa podvádzalo, ale že nás pri tom prichytili.

Krajský súd v Banskej Bystrici oslobodil údajného bossa podsvetia Mikuláša Černáka, pretože, podľa rozhodnutia senátu, menovaný nezavraždil poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka a ani sa nepodieľal na jeho únose. Zdá sa, že nastal pravý čas na to, aby sa Ivan Lexa vrátil spokojne domov.

Na ministerstve obrany neostal po prvom októbri kameň na kameni, keď minister Jozef Stank prepúšťal ľudí, rušil úrady, sekcie a odbory, čím znížil počet zamestnancov o 480 ľudí. A to práve teraz, keď nám všetkým hrozí nebezpečenstvo svetového terorizmu.

Starosta Petržalky Vladimír Bajan premýšľa, že bude kandidovať na post šéfa Bratislavského VÚC ako nezávislý kandidát, pretože v primárnych voľbách SDKÚ na post župana ho porazil verejnosti neznámy Peter Gandl. Veru tak. Demokracia je dobrá, len keď nás vynesie na vrchol.

Predsedom novovzniknutej Pravej Slovenskej národnej strany sa, podľa očakávania, stal žilinský primátor Ján Slota, keď ho 414 delegátov na ustanovujúcom sneme jednomyseľne zvolilo a jedine on sa hlasovania zdržal. Tak toto sa od čias KSČ podarilo vari už len Ficovi a Ruskovi.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama