Reklama

Stalo sa

Slovenský premiér Mikuláš Dzurinda sa rozhodol i túto jeseň zúročiť svoje športové schopnosti a koníčka a bežať maratón. I keď tentoraz nie, ako obvykle, v Košiciach, ale v postihnutom New Yorku. Zúročiť svoje premiérske schopnosti a konečne začať riadiť túto krajinu by však takisto nebolo od veci.
Počet zobrazení: 989

Slovenský premiér Mikuláš Dzurinda sa rozhodol i túto jeseň zúročiť svoje športové schopnosti a koníčka a bežať maratón. I keď tentoraz nie, ako obvykle, v Košiciach, ale v postihnutom New Yorku. Zúročiť svoje premiérske schopnosti a konečne začať riadiť túto krajinu by však takisto nebolo od veci.

Šéfka SNS Anna Malíková, ktorú zvolila ústredná rada za kandidátku na post predsedníčky VÚC Žilinského kraja, tvrdí, že zodvihne zástavu národniarov z blata. Myslím si, že spolu s tou zástavou bude potrebné z toho blata zdvihnúť aj celú stranu.

Predseda Pravej SNS Ján Slota vyhlásil, že ak dokázali za tri týždne získať v prieskume vyše dvoch percent, tak o necelý rok do parlamentných volieb bude desať percent hračkou. Napokon ešte máme šťastie, že tie voľby už nie sú tak ďaleko.

KDH na svojom sneme jednomyseľne potvrdilo, že je odhodlané uspieť v parlamentných voľbách ako samostatná strana. Staronový predseda Pavol Hrušovský dokonca povedal, že má pred očami armádu pripravenú bojovať. A čo azda chystajú opäť nejaké križiacke výpravy?

Rozhodnutím licenčnej rady prideliť významné frekvencie televízii Global sa narušilo monopolné postavenie televízie Markíza, keď na Slovensko prichádza jej nový konkurent Vladimír Železný, ktorý chce mať do roka a pol 20-percentný podiel z reklamného trhu. Takto odhryznúť večne hladnému Pavlovi Ruskovi z koláča nie je veľmi citlivé.

Rudolf Schuster v rozhovore pre rakúsky denník Die Presse uviedol, že súčasná vláda sa priveľmi neskoro chopila reforiem a na začiatku svojho vládnutia premárnila veľa času písaním čiernych kníh. Aj ja si myslím, že jeden politik-spisovateľ bohato stačí.

Na obvinenie krajského policajného vyšetrovateľa v Žiline z finančného podvodu, reagoval syn ministra spravodlivosti Ján Čarnogurský ml. slovami, že pokiaľ to bude potrebné, tak to urobí znovu, hoci by ho mali trestne stíhať. To som teda netušil, že aj disidentstvo sa dá zdediť.

Francúzsky politológ Jacques Rupnik povedal, že myšlienka vstupu Slovenska do EÚ v prvom kole bez Poľska, ktorú verejne prezentoval Rudolf Schuster, je absolútne neprijateľná, ale že chápe zmysel pre humor a iróniu pána prezidenta. On možno áno, ale my, na Slovensku, sa už dlhší čas vtipom nášho prezidenta nesmejeme.

Vojenskú stratégiu slovenskej armády podporilo hlasovaním v parlamente aj HZDS-ĽS, čím vraj chcelo dokázať, že v otázke vstupu do NATO koalícia a opozícia nikdy nemali k sebe bližšie. Ak to takto pôjde ďalej, tak ešte možno do parlamentných volieb vytvoria všetci jednotný Národný front.

V reakcii na kritiku predsedu Smeru, že spolumajiteľ TV Markíza Pavol Rusko mediálne manipuluje verejnú mienku, predstavitelia ANO vyhlásili, že v spravodajstve televízie Markíza o obsahu odvysielaných šotov rozhodujú len zodpovední riadiaci pracovníci a redaktori. A ja dodávam - ktorých "len" platia z peňazí predsedu strany ANO.

Mikuláš Dzurinda verejne priznal, že na Slovensku je po troch rokoch jeho vládnutia "blbá nálada", pretože sa nedoriešili procesy s mečiarovskými privatizérmi, koalícia sa háda a reformy sa končia na polceste. Najhoršie však pre premiéra, tuším, bude, ak jemu osobne tá "blbá nálada" zostane aj po najbližších parlamentných voľbách.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama