Reklama

Vytrhnuté z internetu

Sajt www.thesmokinggun.com je stelesnením výroku z amerických filmov, že nikdy neviete, čo môže niekto na vás vytiahnuť. Prináša stopercentne overené, exkluzívne dokumenty z tajomstiev verejného života USA, ktoré získava od vládnych, výkonných, či súdnych inštitúcií iba na základe práva na informácie.
Počet zobrazení: 855

Sajt www.thesmokinggun.com je stelesnením výroku z amerických filmov, že nikdy neviete, čo môže niekto na vás vytiahnuť. Prináša stopercentne overené, exkluzívne dokumenty z tajomstiev verejného života USA, ktoré získava od vládnych, výkonných, či súdnych inštitúcií iba na základe práva na informácie. Boli to práve autori tejto webovskej stránky, ktorí dokázali v priebehu americkej predvolebnej kampane odhaliť, že víťaz volieb a súčasný prezident USA G. W. Bush šoféroval opitý.

Svojho času som písal o rozličných virtuálnych štátoch. Na adrese www.ljudmila.org/embassy sa nachádza elektronické veľvyslanectvo veľmi zvláštneho útvaru - virtuálneho štátu umeleckých skupín združených pod názvom NSK. Ak vás táto "ambasáda internetovej republiky umelcov" zaujíma a ak si náhodou chcete kúpiť jej skutočný pas, navštívte uvedenú adresu.

Slovom rosnička sa dnes už skôr označujú televízne moderátorky, ktoré sa špecializujú na prednes predpovede počasia. Už sme možno aj zabudli, že pôvodne znamenalo malú, pomerne peknú žabku. Na adrese www.froggy.cc nájdeme šikovnú žabku, ktorá sa po príslušných plochách usadí na pracovnej ploche vášho počítača a na želanie zakváka predpoveď počasia na budúci deň. Pravda, iba po anglicky alebo po nemecky. Virtuálna rosnička však aspoň ovláda fakt, že v štáte nazvanom Slovenská republika sa nachádza mesto Bratislava a dokonca vie, aké je v ňom počasie.

Keď skrachujú noviny v klasickej podobe, možno ešte po desaťročiach nájdeme niekde v pivnici niekoľko ich zožltnutých výtlačkov. Ale čo ak skrachuje internetovská stránka? Nie je náhodou kybepriestor priestorom ničoty, kde neexistuje žiaden posmrtný život? Američan Steve Baldwin sa predsa len pokúsil niektoré "odídené" sajty archivovať. Tento archív sa nachádza na adrese www.disobey.com/ghostsites. Tam sa napríklad dozvieme, ako vyzeral sajt Globopolis.

Hoci rozprávku o včielke Maji napísali približne v prvej polovici minulého storočia, niekedy teraz malo uplynúť dvadsaťpäť rokov od jej objavenia sa na televíznych obrazovkách. Kto je na ňu nesmierne zvedavý, nech si vyhľadá adresu maja.nyxmedia.cz.

Okrem vodného póla existujú aj iné druhy tohto športu. Anglickí gentlemani (vrátane princa Charlesa) hrajú pólo na koňoch. Existuje však i jeho ďalšia podoba, ktorá je asi zábavou indických maharadžov - totiž pólo na slonoch. Ako vyzerá, to nájdete na adrese elephantpolo.com.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama