Reklama
Reklama

Športu zdar a tenisu zvlášť!

Naša vláda, teda aspoň jej časť, sa drží ľudových prísloví, vrátane toho, že komu sa nelení, tomu sa zelení, a tak "s pripomienkami vyjadrila súhlas" s výstavbou Národného tenisového centra. Okrem toho, že Slovač dá na múdrosti starých materí, rada sa aj baví - nech to stojí, čo to stojí. Špás musí byť, hovoria zasa Nemci.
Počet zobrazení: 625

Naša vláda, teda aspoň jej časť, sa drží ľudových prísloví, vrátane toho, že komu sa nelení, tomu sa zelení, a tak "s pripomienkami vyjadrila súhlas" s výstavbou Národného tenisového centra. Okrem toho, že Slovač dá na múdrosti starých materí, rada sa aj baví - nech to stojí, čo to stojí. Špás musí byť, hovoria zasa Nemci. A ten tenisový špás nás vyjde na 330 miliónov korún. Nuž čo, maličkosť, povie si skeptik, už sa aj iné peniaze prešustrovali! A dodá pádny argument: Veď na Slovensku chýba tenisové centrum, ktoré by spĺňalo kritériá Medzinárodnej tenisovej federácie na stretnutia v Davisovom pohári či Fed cupe. Spravodlivo nasrdený občan, pre ktorého je tenis dostupný asi ako banány pre eskimáka, bude zase v tenisovom stredisku vidieť len ďalší buržoázny výmysel vicepremiéra Ivana Mikloša. Pravda je, tak ako vždy, trochu inde. Naozaj sme jediná krajina z tenisovej vrcholovej šestnástky, ktorá podobné centrum nemá. Faktom je však i to, že ministerstvo školstva navrhovalo tzv. tretinový model financovania. To by znamenalo, že peniažky pôjdu rovným dielom od štátu, z výnosov z lotérií, ako aj od Slovenského tenisového zväzu. Pritom sa myslelo i na chátrajúce školské telocvične. Podľa schváleného návrhu však najhlbšie do vrecka siahne daňový poplatník (FNM zaplatí 195 miliónov, 95 miliónov pôjde z výnosov z lotérií a len 30 miliónov uhradí STZ). A školy? Vyjdu na prázdno. Mária Ďurišinová, riaditeľka sekcie mládeže a športu na MŠ SR, sa na margo rozdeľovania finančných prostriedkov pre šport vyjadrila, že bolo treba "viac tlačiť, viac lobovať". Takže, milí platcovia daní, ak chcete, aby vám a vašim dietkam raz náhodou nespadol strop telocvične na hlavu - LOBUJTE!!! Ak by ste náhodou nevedeli, ako na to, skúste sa spýtať pánov z tenisového spolku, či ich kamarátov - vicepremiérov Ivana Mikloša a Ľubomíra Fogaša. Možno vám poradia a nabudúce vláda schváli aj projekt Vráťme šport do škôl.

Mimochodom v Nemecku sa budú v roku 2008 konať Majstrovstvá sveta vo futbale. Jedným z dejísk šampionátu sa stane bavorská metropola. Keďže Olympijský štadión z roku 1972 je už vraj zastaralý, na severe mesta vyrastie najmodernejší futbalový chrám, ktorý má predčiť známy štadión amsterdamského Ajaxu, či Schalke 04. Proti jeho výstavbe v pokojnej okrajovej obytnej štvrti zaznievali protesty miestnych obyvateľov. V jesennom referende sa však Mníchovčania vyslovili za. Zmiešaná komisia potom posudzovala osem architektonických návrhov a predminulý týždeň z nich vybrala dva, z ktorých vyjde jeden víťazný. Stavbu za mnoho miliónov mariek bude hradiť najmä futbalový zväz, ktorý loboval u starostu Christiana Udeho, aby prispelo i mesto. Kedy sa aj u nás bude brať na zreteľ názor občana?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama