Bermudský trojuholník nad Moravou

Aký má súčet vnútorných uhlov Bermudský trojuholník? Ako všetci dobre vieme, o tomto trojuholníku máme veľmi málo vedomostí. S určitosťou vieme vlastne iba to, že je to trojuholník. Ak totiž niekto Bermudský trojuholník naozaj pozoroval, tak zmizol. A kto ho naozaj nepozoroval, tak nezmizol a môže nám o jeho uhloch rozprávať hocičo. Ja osobne by som mu ešte uveril, keby ono rozprávalo o tom, ako vyzerajú vonkajšie uhly Bermudského trojuholníka.
Počet zobrazení: 1059

Aký má súčet vnútorných uhlov Bermudský trojuholník? Ako všetci dobre vieme, o tomto trojuholníku máme veľmi málo vedomostí. S určitosťou vieme vlastne iba to, že je to trojuholník. Ak totiž niekto Bermudský trojuholník naozaj pozoroval, tak zmizol. A kto ho naozaj nepozoroval, tak nezmizol a môže nám o jeho uhloch rozprávať hocičo. Ja osobne by som mu ešte uveril, keby ono rozprávalo o tom, ako vyzerajú vonkajšie uhly Bermudského trojuholníka. Ale o jeho vnútorných uhloch by som vlastne neveril nič a nikomu, bez ohľadu na to, či zmizol-zmizla-zmizlo alebo nie.

Bermudský trojuholník sa nás v strednej Európe dotýka viac, ako si doteraz bežne myslíme. Neviem, či ste spozorovali, ale v tomto regióne za posledné roky zmizli skoro všetky peniaze. A to aj napriek tomu, že nevýkonnú ekonomiku reálneho socializmu nahradil všeobecne prosperujúci trhový mechanizmus. Dosť dlho sa nevedelo ani to, kde táto stredoeurópska pobočka Bermudského trojuholníka sídli. Jedna z hypotéz bola, že stredná Európa je pokrytá Sierpinského obmenou Bermudského trojuholníka. Tieto neproduktívne dohady však jednoznačne vyvrátil najnovší vývoj. Pobočka tohto trojuholníka je na rieke Morave. Morave, nie Orave. Dalo sa to ľahko overiť aj podla starších hodnoverných novinových správ. Počítajme spolu: "Cez české územie preletí denne asi 500 bojových lietadiel, kým cez slovenské iba šesť dopravných." Čo to znamená? Znamená to, že na rieke Morave bola pobočka Bermudského trojuholníka, ktorá denne pohltila vyše 490 lietadiel. Mimochodom, nad pôvodným Bermudským trojuholníkom doteraz zmizlo presne asi 490 lodí a lietadiel za celú jeho existenciu. Náš trojuholník na rieke Morave bol síce malý, ale náš. Dokázal pohltiť za jediný deň oveľa viac. Žiaľ, ani vnútorné uhly tohto malého trojuholníka zatiaľ nik hodnoverne nepozoroval. Možno by bolo dobré vyslať tam objektívnych novinárov. Kde ich však vziať? Problémy, samé problémy. Našťastie, na Patavedeckom seminári pracujeme inými metódami. My máme aspoň hypotézu. Tá znie, že čím je Bermudský trojuholník menší, tým je žravejší.

Dokázať túto hypotézu by sme naozaj vedeli, a ľahko. Ďalšia sa ponúka v tom zmysle, že Bermudský trojuholník na rieke Morave je veľmi štíhly. Za koeficient jeho štíhlosti, t. j. pomer najdlhšej strany k výške, navrhujeme predbežne 6:500. On asi musí takto nejako vyzerať, aby sa na rieku Moravu, resp. do rieky Moravy zmestil. Uvažovali sme aj o tom, ako a kedy sa tam dostal. Vychádza nám, že v lete 1997, keď boli záplavy. Vtedy Morava naozaj nečakane stúpla a to tak rýchlo, že predbehla aj očakávania dobre pripravených profesionálnych predvídačov povodní. Ďalšou otázkou, ktorá sa ponúka, je stálosť uhlov Bermudského trojuholníka. Ide totiž o to, keby ste ho pozorovali, že musíme poznamenať, či ho pozorujete nad vodou alebo pod vodou. Ak ho totiž spozorujete pod vodou, treba si uvedomiť, že pod vodou je každý uhol väčší.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984