vytrhnuté z internetu

K paradoxom internetu patrí, že (ak tomu uveríte) vám poskytne tiež služby čiernej mágie. Napríklad na adrese eldar.cz/proklinac vyplníte meno tej osoby, ktorú chcete prekliať a uvediete stručný dôvod, prečo ho chcete prekliať. Na výber je asi dvadsať typov prekliatí, počínajúc "nocou s triednou učiteľkou", cez "impotenciu mozgovú i klasickú", až po "vymazanie harddisku inštaláciou Microsoft Exploreru".
Počet zobrazení: 1095

K paradoxom internetu patrí, že (ak tomu uveríte) vám poskytne tiež služby čiernej mágie. Napríklad na adrese eldar.cz/proklinac vyplníte meno tej osoby, ktorú chcete prekliať a uvediete stručný dôvod, prečo ho chcete prekliať. Na výber je asi dvadsať typov prekliatí, počínajúc "nocou s triednou učiteľkou", cez "impotenciu mozgovú i klasickú", až po "vymazanie harddisku inštaláciou Microsoft Exploreru". Nešťastník sa ocitne na zozname prekliatych a je na svoju situáciu upozornený aj e-mailom. Príslušný e-mail obsahuje upozornenie, že proti prekliatiu sa nemožno odvolať, ale postihnutý môže prekliať niekoho iného.

Na internetovskej stránke pražského rádia Limonádový Joe, adresa www.joe-radio.cz/kartarka sa zasa nachádza virtuálna veštkyňa z kariet. Položíte jej otázku a ona vám odpovie obrázkom karty.

Veľká reklama sa dnes robí technike WAP, prístupu na internet prostredníctvom mobilu. Tým, čo majú mobil, asi hneď napadne, že na malom monitorčeku mobilu sa toho nedá až tak veľa uvidieť. Na adrese www.gelon.net môžete nájsť po stlačení príkazu WAPALIZE na monitore svojho PC simuláciu toho, čo by ste asi uvideli na svojom mobile, ak by ste mali funkciu wap. Podľa toho, čo táto simulácia predvádza, sa zatiaľ neoplatí kúpiť si mobil s funkciou wap, pretože za vyššiu cenu toho nie je zatiaľ veľa.

Internet už dávno nie je iba mužskou záležitosťou. Existujú už špeciálne webovské stránky pre ženy, napríklad na adrese www.zena-in.cz. Obsah by však mužov asi zväčša nudil. Nájdeme tu rubriky Láska je láska, Detičky, Tehotenstvo a mimino, Klebety, Chlpatý miláčik (je to, samozrejme, psík, a nie manžel), Hrnček var!, Domček a bytík atď. Skrátka nič pre pánov... Možno by ich však zaujal obsah adresy www.first9months.com. Je to tiež vlastne výlučne ženská záležitosť, ale zaznamenaná starostlivým manželom. Američan Joseph Moore tu dokumentuje tehotenstvo svojej manželky Diany.

Teraz niečo typicky našské. Ostrú kritiku vyvolala nová koncepcia ministerstva kultúry o náš rodný jazyk. Kladne však treba oceniť, že ministerstvo jej text uverejnilo na adrese www.culture.gov.sk a vyzýva najmä odbornú verejnosť, aby na tento návrh reagovala konkrétnymi pripomienkami.

Pokiaľ ide o internetovské stránky našich ústavných inštitúcií, treba zaznamenať zlepšenie úrovne webovskej stránky nášho parlamentu na adrese www.nrsr.sk. Je tu napríklad uverejnený plánovaný program prvej riadnej schôdze po prázdninách a budú tu uverejňované záznamy z vystúpení poslancov i záznamy z pravidelnej štvrtkovej hodiny otázok, kde predseda vlády a ministri odpovedajú na vyžrebované otázky poslancov.

Svojho času som písal o nemeckej webovskej stránke www.artsch.de, ktorá obsahuje fotografie istej časti ľudského tela. Po česky to slovíčko znie "prdel". Zaujímalo ma, či nájdem niečo na adrese www.prdel.cz. To by Česi neboli národom Jozefa Švejka, ak by možnosť takejto lákavej adresy nevyužili. Lenže táto adresa neobsahuje obrázky zadnej časti ľudského tela, ale je to vynikajúca paródia spravodajských sajtov. Existuje síce tiež parodický sajt www.kachna.cz, ale "prdel" je lepšia.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984