vytrhnuté z internetu

Na adrese www.ceskenoviny.cz/nasevlada sa môžeme dozvedieť výsledok ankety internetového denníka ČTK České noviny na otázku, aké zloženie vlády by si surferi želali. Virtuálnou premiérkou sa stala Petra Buzková. V internetovej previerke obstál iba jediný člen terajšej českej vlády, minister práce a sociálnych vecí Vladimír Špidla.
Počet zobrazení: 1095

Na adrese www.ceskenoviny.cz/nasevlada sa môžeme dozvedieť výsledok ankety internetového denníka ČTK České noviny na otázku, aké zloženie vlády by si surferi želali. Virtuálnou premiérkou sa stala Petra Buzková. V internetovej previerke obstál iba jediný člen terajšej českej vlády, minister práce a sociálnych vecí Vladimír Špidla. Zostáva nám však iba hádať, pretože hlasovanie cez internet môže zodpovedať hádzaniu hlasovacích lístkov do urien.

Chcete sa dozvedieť, čo sa o vás vyskytuje na internete? Na adrese www.egosurf.com. takáto služba existuje. Keď som si tento sajt preveroval, zistil som, že jeho tvorcovia sa riadia zásadou "The world speak English" (Svet hovorí po anglicky), takže neanglickým sajtom netreba venovať pozornosť.

Každý asi vie, že mobily nás na všetkých možných miestach obšťastňujú nielen bežným vyzváňaním, ale aj vyhrávaním rôznych melódií. Vlastníkovi mobilu sa obmedzený výber melódií nemusí páčiť. Niektoré značky mobilov ponúkajú možnosť vyťukať si na klávesnici takú melódiu, ktorá by sa mu páčila, lenže koľko z nich ovláda umenie ako previesť noty do písmen? Na adrese sms.miesto.sk môžeme okrem možnosti posielať z internetu odkazy SMS na mobily, nájsť tiež niekoľko stoviek melódií pre svoj mobil vo forme písmeniek, ktoré sa už dajú ľahko naťukať na klávesnici. Zo Slovenska môžeme posielať SMS správy aj z adresy sms.atlantis.sk, kto chce však používať túto službu, musí sa zaregistrovať.

Tým, čo viacej píšu, sa môže stať, že vedia, na akú tému napísali článok, no nedokážu si spomenúť, pod akým názvom ho uložili na pevný disk. Existuje však sympatický program, ktorý prehľadá všetky textové súbory na vašom harddisku, prípadne aj na disketách a bude ho hľadať. Navyše, ak ho nájde, budete môcť tento text okamžite poslať e-mailom ako prílohu. Programček má však dve závady: je prispôsobený viac na angličtinu, než na slovanské jazyky a nevie ani pracovať s dosovskými súbormi, ako je u nás ešte stále používaná "té-šesťstodvojka". Program si môžete stiahnuť z adresy textfile.com.

Hoci mi z pochopiteľných dôvodov neodporúčajú uverejňovať adresy erotických sajtov, tentoraz urobím výnimku, pretože je diskutabilné, či je to erotický sajt, alebo svojrázna recesia. Na adrese medvidek.tsx.org nájdeme fotografie nášho miláčika z detstva Macka Pú v rôznych chúlostivých situáciách. Treba však zdôrazniť, že ide naozaj iba o plyšového medvedíka...

Podpredseda slovenskej vlády pre ľudské a menšinové práva a regionálny rozvoj Pál Csáky má tiež svoju internetovskú stránku na adrese www.government.gov.sk/csaky Nájdeme tu jednak dokumenty, ktoré sa zaoberajú riešením problémov tej našej najproblematickej menšiny - Rómov, ale aj údaje o ďalších národnostných a iných menšinách, o ochrane ľudských práv, osobných údajov a boji proti drogám.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984