Reklama

stalo sa

Americká mimovládna organizácia Freedom House tvrdí v správe Nations in Transit 2001, v ktorej sa venuje 27 postkomunistickým krajinám, že Slovensko ide síce cestou demokracie, ale pomaly. Ak však má byť konečným cieľom tejto cesty americká demokracia, tak sa, podľa mňa, veľmi ponáhľať nemusíme.
Počet zobrazení: 936

Americká mimovládna organizácia Freedom House tvrdí v správe Nations in Transit 2001, v ktorej sa venuje 27 postkomunistickým krajinám, že Slovensko ide síce cestou demokracie, ale pomaly. Ak však má byť konečným cieľom tejto cesty americká demokracia, tak sa, podľa mňa, veľmi ponáhľať nemusíme.

Predsedníctvo strany Smer rozhodlo, že šéfom volebného tímu pre parlamentné voľby bude Fedor Flašík, keď v jeho prospech hovorilo najmä to, že ide o človeka, ktorý môže byť predsedovi k dispozícii 24 hodín denne. Tak toto by som ja osobne nevyžadoval ani od svojej manželky.

Michal Kováč má vraj jeden z najnižších dôchodkov spomedzi exprezidentov Európy a navyše Emílii Kováčovej odobrali po odchode manžela z prezidentského postu diplomatický pas. A čo mali robiť, keď ho tak súrne potrebovali pre rodinných príslušníkov terajšieho prezidenta?

Loď s prezidentom Rudolfom Schusterom sa počas jeho plavby po rieke Rio Negro začala potápať, keď do podpalubia vnikla voda a navyše začal horieť aj motor. Žeby až zemetrasenie najvyššieho stupňa donútilo pána prezidenta k skoršiemu návratu domov?

Pavol Rusko bude pravdepodobne predsedať tieňovej vláde Aliancie nového občana, ale, ako vyhlásil, ak by náhodou ANO mala nominovať predsedu vlády, určite ho budú mať v zálohe a určite to nebude on sám. Žeby na tento post rátali s mimozemšťanom Alfom?

Podľa Pála Csákyho nie je za súčasnú situáciu zodpovedná iba SMK, ale celá vládna koalícia, pričom je pobúrený tým, že pán Mečiar je niekde pri mori a tu sa rozbíja ťažko vytvorená koalícia. Predseda HZDS-ĽS veru vie, čo je to mať dobré alibi.

Pracovná skupina Slovenskej televízie pripravuje od septembra strategickú zmenu spravodajstva, keď napríklad novinkou bude uvádzanie večerných správ dvojicou moderátorov, nové zvučky a iné architektonické riešenie vysielacieho štúdia. Inými slovami, čo bolo modré, bude žlté a čo bolo žlté, bude ako v Markíze.

Aj keď je úlohou modrého autobusu priviesť lídrov SDKÚ do mesta alebo do dediny, aby sa s obyvateľmi rozprávali o tom, čo ich trápi, títo lídri chodia na stretnutia väčšinou vládnymi BMW. Aspoň potom môžu autobus využiť na uskladňovanie pozbieraných ľudských trápení a sklamaní.

Piati ochrankári z Úradu na ochranu ústavných činiteľov absolvovali kondičný výstup na Gerlachovský štít, pričom jeden z nich to vzdal ešte pred nástupom do Velickej próby a ďalší dvaja asi v jednej tretine. Netreba si však zúfať, keď bude najhoršie, prezidenti im určite pomôžu.

Posledný sovietsky prezident Michail Gorbačov sa o svojom nástupcovi Borisovi Jeľcinovi nevyjadruje priveľmi priaznivo a tvrdí, že ho mal radšej poslať do nejakej banánovej republiky. A možno ešte lepším riešením by bolo, keby do tej republiky šiel dávno predtým sám Gorbačov.

Členské štáty NATO schválili plán vyslania 400-členného predvoja do Macedónska. Jeho úlohou bude pripraviť pôdu pre 3500-člennú misiu NATO, ktorá bude v rámci operácie Hlavná žatva zbierať zbrane od albánskych povstalcov. Len aby to celé neprerástlo napokon do žatvy krvavej.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama