Reklama
Reklama

vytrhnuté z internetu

Niektorí z nás majú o vlkoch romantické predstavy, že sú to v podstate psy a ak budú od malička vyrastať medzi ľuďmi, stanú sa z nich rovnako priateľskí a prítulní štvornožci. Na internetovskej adrese lupinavlk.tripod.com sa dozvieme niečo úplne iné.
Počet zobrazení: 629

Niektorí z nás majú o vlkoch romantické predstavy, že sú to v podstate psy a ak budú od malička vyrastať medzi ľuďmi, stanú sa z nich rovnako priateľskí a prítulní štvornožci. Na internetovskej adrese lupinavlk.tripod.com sa dozvieme niečo úplne iné. Osudy vlčice Lupíny a jej predchodcov, ktorých chovali v českom meste Písku, tieto naivné predstavy rozbíjajú. Chovať vlkov je nesmierne zložité aj pre mimoriadne skúseného kynológa. František Hrach, majiteľ vlčice Lupíny, o tom píše a chovať vlkov nikomu neodporúča. Lupína je jeho tretím vlkom - jej dvoch predchodcov postihol vďaka zlým ľuďom tragický koniec.

Jedným z najrafinovanejších a najkrajších odevov, ktoré dokážu krášliť ženu, je indické sárí. Je to odev praktický a vzdušný, ľahko sa udržiava, ženskú postavu veľmi šikovne zakrýva, takže aj žena, ktorá samu seba považuje za priveľmi oblú či kyprú, v ňom môže vyzerať pôvabne. Informácie o tomto odeve sú na adrese www.sari.kab.cz. Sajt obsahuje argumenty, prečo si ženy majú zaobstarať sárí, ako sa o tento odev starať a, samozrejme, ako si ho majú obliecť.

Na stránke www.ohc.cz sa môžeme nielen dočítať, ale aj vidieť, ako dokážu byť ľudia voči domácim zvieratám sadistickí. Malým prasiatkam sa upaľujú chvostíky, aby si ich v záchvate frustrácie sami neodhrýzli, čerstvo vyliahnutých kohútikov hádžu do obrovského mixeru na mäsokostnú múčku a pod. Už sme síce potrestaní za to, ako zaobchádzame s hovädzím dobytkom, chorobou šialených kráv, ale čo nás asi postihne za neľudské správanie napríklad voči hydine? Sajt odporúča byť vegetariánom.

O zvieratách sa dá však písať aj v príjemnejších súvislostiach. Adresa vycvik.zvire.cz informuje o akomsi výchovnom kurze pre štence malých plemien. Takýchto štekajúcich malých tvorov, ktoré vôbec nerešpektujú svojich pánov, denne stretneme určite niekoľko. Na sajte nájdeme návody ako týchto rozmaznaných miláčikov naučiť, aby nehavkali a neskákali na okoloidúcich, neutekali pri každej príležitosti a neboli agresívni na iných psov. Rady nájdeme nielen k týmto elementárnym témam, ale i v "kurzoch pre pokročilých".

Na webovskej stránke www.destinácie.sk možno nájsť informácie o desiatkach krajín najmä pre turistov. Jednak sú tu rady, ktoré sa nedajú nazvať "polopatické", ako je zoznam vecí, ktoré by sme si nemali zabudnúť zobrať do batohu alebo kufra. Sú tu základné informácie o podnebí, histórii a turistických možnostiach krajín. Napríklad v susednom Česku by sme mali byť opatrní na železničných a autobusových staniciach a v Prahe si zas treba dať pozor na taxikárov, ktorých sklony k okrádaniu cestujúcich sa už stali známe na celom svete.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama