Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Kto prevezme kormidlo?

V Strane demokratickej ľavice vrcholí diskusia pred jej 7. zjazdom, predčasne zvolaným na 17. novembra 2001 do Trnavy. Ako ukázali už okresné a krajské konferencie, jeho hlavným bodom budú, tak ako na predchádzajúcom zjazde vlani v Košiciach, opäť personálne záležitosti.
Počet zobrazení: 769

V Strane demokratickej ľavice vrcholí diskusia pred jej 7. zjazdom, predčasne zvolaným na 17. novembra 2001 do Trnavy. Ako ukázali už okresné a krajské konferencie, jeho hlavným bodom budú, tak ako na predchádzajúcom zjazde vlani v Košiciach, opäť personálne záležitosti. Delegáti budú hádam hľadať aj odpovede na otázky, ako má ďalej strana pôsobiť vo vládnej koalícii, aby sa vymanila zo svojej súčasnej hlbokej krízy, keď už dlhodobo dosahuje preferencie na hranici zvoliteľnosti do Národnej rady SR.

O najvyššie stranícke posty sa uchádza viacero známych i menej známych osobností. Štyroch najvážnejších kandidátov na predsedu sme po vzájomnej dohode pozvali na 29. októbra do Klubu nového SLOVA. Napokon prišli iba traja - minister školstva a podpredseda SDĽ Milan Ftáčnik, minister pôdohospodárstva Pavel Koncoš a šéf Zahraničného výboru NR SR Peter Weiss. Doterajší predseda SDĽ a parlamentu Jozef Migaš v poslednej chvíli ospravedlnil svoju neúčasť pre zdravotné problémy. Skrátený prepis tejto zaujímavej besedy s čitateľmi a priaznivcami týždenníka SLOVO prinášame v mimoriadnej prílohe DO DISKUSIE.

Súčasne v prílohe publikujeme články o postavení ľavice v slovenskej spoločnosti a o ďalšom smerovaní SDĽ, ktoré nám poskytli Milan Ftáčnik a Pavel Koncoš. Zásadný materiál na túto tému - Zmeny v prospech občana od Petra Weissa - sme uverejnili v čísle 41/2001.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama