Reklama

VYTRHNUTÉ Z INTERNETU

Dráma či kovbojka okolo Českej televízie sa neodohrávala iba na obrazovkách televízorov. Vzbúrení redaktori mali vlastnú internetovskú stránku www.nase-ct.cz. Tu sa dali, aspoň na istý čas, sledovať tie relácie, ktoré neboli šírené televíznymi vysielačmi.
Počet zobrazení: 815

Dráma či kovbojka okolo Českej televízie sa neodohrávala iba na obrazovkách televízorov. Vzbúrení redaktori mali vlastnú internetovskú stránku www.nase-ct.cz. Tu sa dali, aspoň na istý čas, sledovať tie relácie, ktoré neboli šírené televíznymi vysielačmi. Mimochodom, nové vedenie ČT nemalo pod svojou kontrolou ani oficiálnu webovskú stránku verejnoprávnej televízie www.czech-tv.cz, kde sa objavili informácie zamerané proti nemu.

Českým internetom obieha ďalší reťazový mail. Ako lavína sa od schránky ku schránke rúti hra "Ustráž si svojho Kajínka". Na utečeného trestanca sa tiež vyrojili tisíce vtipov na všetkých zábavných serveroch, napríklad na www.bonusweb.cz.

Na adrese www.onlinejournalismawards.com je správa, že na prestížnej americkej Kolumbijskej univerzite sa udeľovali ceny za internetovú žurnalistiku. Hlavné ocenenie si odniesol magazín Salon a server MSNBC. Pozoruhodné je, že medzi piatimi nominovanými na hlavnú cenu bol aj magazín Central Europe Review, ktorý vychádza v Prahe. Nájsť ho možno na internetovskej adrese www.ce-review.org.

Hoci vari každý z nás by sa bol ochotný pobiť za tvrdenie, že slovenské dievčatá sú najkrajšie na svete, porotcovia na svetových súťažiach krásy majú iný názor. V poslednom čase u nich bodujú krásavice s tmavšou pleťou, ktoré pochádzajú z ázijských krajín. V roku 2000, ako aj v roku 1999, zvíťazila v súťaži Miss World kráska z Indie. Miss India 2000, ktorá je zároveň aj držiteľkou titulu Miss World 2000, sa volá Priyanka Chopra. S jej životopisom a fotografiami sa možno oboznámiť na adrese www.liveindia.com/priyanka. Krásna Priyanka je na ich oblečená v indickom sárí.

Na adrese www.lettuceladies.com nájdeme obrázky dievčat, ktoré sú oblečené iba do šalátových listov. Na nádej, že takéto obrázky vždy vyvolajú pozornosť, stavili aktivisti organizácie Ľudia za etické zaobchádzanie so zvieratami (PETA). Chcú nimi podporiť kampaň propagujúcu vegetariánstvo. Na sajte teda nájdeme nielen fotografie slečien oblečených do bikiniek zo šalátových listov, ale aj recepty na zeleninové jedlá. Šalátové devy a brokolicoví mládenci tu tiež objasňujú dôvody, prečo nechcú jesť mäso a prečo máme byť voči zvieratám ohľaduplní.

Talianska firma Benetton sa stala svetoznámou nielen svojimi výrobkami, ale najmä škandálnym spôsobom reklamy. Na internetovskej adrese www.benetton.com si okrem informácií o výrobkoch firmy možno stiahnuť aj kontroverzné plagáty. Hoci firma Levi Strauss je skôr známa svojimi výrobkami - legendárnymi "livajskami" - pred návštevou adresy www.us.levi.com/hol00levi/splash/I_splash_cont.jsp musím varovať tých, čo sa na internet nenapájajú cez pevnú linku, ale cez modem a telefón. Stránka nabieha mimoriadne pomaly, možno kvôli náročnej grafike. Sajt obsahuje samostatnú prezentáciu pre Európu.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama