Reklama

UPC zdražuje a zákazníci hromžia

Keď sa koncom novembra v novinách objavila správa, že prevádzkovateľ káblovej televízie United Pan-Europe Communications (UPC) mieni v Čechách zvýšiť ceny, prišlo mi na um: "Ak sa niečo udeje za riekou Moravou, čaká to onedlho aj nás." Aspoň doteraz to platilo.
Počet zobrazení: 1139

Keď sa koncom novembra v novinách objavila správa, že prevádzkovateľ káblovej televízie United Pan-Europe Communications (UPC) mieni v Čechách zvýšiť ceny, prišlo mi na um: "Ak sa niečo udeje za riekou Moravou, čaká to onedlho aj nás." Aspoň doteraz to platilo. Nezmýlil som sa. Minulý týždeň som tak ako tisícky ďalších občanov našiel v schránke list, v ktorom mi riaditeľka oddelenia služieb zákazníkov UPC vysvetlila dôvody pre 40-percentné zdraženie káblovky. Ako racionálne triezvo uvažujúci človek dokážem pochopiť, prečo musí rásť cena za elektrinu, plyn a dopravu. Jednoducho, nemôžeme kupovať tieto produkty lacnejšie, ako je ich reálne cena. Prečo však káblovka?

"V podmienkach, keď poplatky za poskytované služby neodrážajú neustále rastúce náklady na nákup kvalitných programov a na nevyhnutné investície, naša spoločnosť nedokáže ďalej zabezpečiť kontinuitu v poskytovaní služieb zákazníkom," stojí v ozname UPC. Ak niekto nahradí jednu stanicu druhou (TV Global za ARD), neviem, či sa dá hovoriť o rozširovaní programov. Ešte lepší trik nám UPC predviedla s hudobnou stanicou VIVA 2, ktorú na obrazovke vystriedala TV Luna. Návod je asi takýto: najprv zoberieme zákazníkovi tovar, po roku ho zabalíme do komfortného balíka, ku ktorému pribalíme niekoľko zbytočností a nakoniec si za to vypýtame 299 Sk. Čo majú na mysli zástupcovia UPC, keď hovoria o investíciách? Tie mali, podľa ich sľubov, smerovať do technológií prenosu hlasu a dát. UPC zatiaľ neuvažuje o legálnych formách telefonovania a aj šírenie internetu cez káblové rozvody je v nedohľadne. Neviditeľná, či skôr nekontrolovateľná ruka trhu bezdôvodne načrela do našich vrecák. Umožnila jej to diera v našej legislatíve. Poverený orgán - Telekomunikačný úrad už len dobieha rozbehnutý vlak. Na jeho podnet zasa čaká Protimonopolný úrad, keďže UPC je prirodzený monopol. Občania zatiaľ váhajú či platiť káblovku alebo si radšej kúpiť satelit. Druhá možnosť sa im už celkom oplatí...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama