Reklama

STALO SA

Podľa štúdie Prognostického ústavu SAV by malo byť Slovensko v roku 2015 rozhodne členom EÚ, pričom vízie našich politikov sa obmedzujú sotva na niekoľko mesiacov a do takej ďalekej budúcnosti takmer vôbec nepozerajú. Iba ak do tej vlastnej.
Počet zobrazení: 867

Podľa štúdie Prognostického ústavu SAV by malo byť Slovensko v roku 2015 rozhodne členom EÚ, pričom vízie našich politikov sa obmedzujú sotva na niekoľko mesiacov a do takej ďalekej budúcnosti takmer vôbec nepozerajú. Iba ak do tej vlastnej.

V predošlých dňoch uplynul rok odvtedy, čo sa na Úrade vlády SR 11 signatárov na čele s premiérom podpísalo pod deklaráciu o vzniku SDKÚ. Na jednoročné batoľa sa síce pohybujú po politickej scéne pomerne pevne, len mi trochu prekáža to ich občasné bľabotanie.

Výzvu klubu poslancov SNS, aby Mašlonku s Bizovským vylúčili zo strany, považuje Anna Malíková za nanucovanie ich vlastného názoru najvyšším straníckym orgánom. Aj ja si spolu s pani predsedníčkou myslím, že mať v dnešných časoch vlastný názor je vrchol drzosti a potieranie princípov demokracie.

Pavol Hamžík odmieta tvrdenia, že v strane sú s jeho prácou nespokojní a podľa neho treba kritiku smerovať aj na krajské štruktúry. A vraj si to s tými záškodníkmi, čo ho kritizujú, vybaví vo vnútri strany. Veru, veru, akoby jednému pánovi z penziónu Elektra z oka vypadol.

Robert Fico tvrdí, že je s Monikou Beňovou veľmi zaujímavý tandem a najviac si na nej cení jej pracovitosť a vytrvalosť, a aj to, že sa dala na štúdium politológie. Ja sa len obávam toho, aby sa raz nedala na štúdium operného spevu.

Prezident Rudolf Schuster vyjadril pohoršenie nad postupom opráv svojej budúcej rezidencie, pričom vyslovil nespokojnosť s prezidentskou kanceláriou a spýtal sa, kto to nakoniec všetko zaplatí. Akože kto?! No predsa my, poddaní!

Jozef Tuchyňa abdikoval z funkcie predsedu poslaneckého klubu SDĽ a ešte vraj neukončil svoje rozhodovanie, či ostane členom strany a poslancom NR SR. Keďže do SDĽ vstúpil v súvislosti so spomínanou funkciou, vidím aj ja v jeho uvažovaní určitú logiku.

V reakcii na rozhodnutie Pavla Ruska nevstúpiť do SOP Pavol Hamžík vyhlásil, že ak by o tom niekedy opätovne uvažoval, museli by si spolu sadnúť a nanovo rozdať karty. A mne sa už od začiatku zdalo, že títo dvaja hrajú nejakú vysokú hru.

Podľa Eduarda Kukana je Slovensko ochotné využiť svoje lepšie vzťahy s Kubou a pomôcť Česku pri riešení situácie ich zadržaných občanov, pričom Slovákom odporučil, aby nejazdili na Kubu ako americkí špióni. Neviem, či tento ministrov zmysel pre humor v ČR ocenia, ale ako výrok do zrnka múdrosti má určitú šancu.

KDH vraj nemá dosť peňazí na činnosť kancelárií a platy tajomníkov, preto údajne uvažuje o úvere, ktorý by neskôr zaplatilo príspevkom za získané hlasy vo voľbách. Teda takú banku, ktorá poskytne úver na základe tohto ručenia, by som aj ja rád videl.

Bill Clinton sa počas odovzdávania prezidentskej funkcie Georgeovi Bushovi ml. vo svojom prejave pochválil, v akom dobrom stave mu odovzdáva krajinu, a udelil mu aj niekoľko rád. Možno mu aj nenápadne strčil do vrecka telefónne číslo Moniky Lewinskej.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama