Markíza s hákovými krížmi

Mnohí ľudia sa v poslednom čase naučili využívať rozličné služby, ktoré pohotovo a za výhodných podmienok ponúka Eurotel. Využite na rýchle a spoľahlivé obchodné či osobné kontakty doma i v zahraničí, na zoznamovanie - ponúkajú v reklamných kampaniach i na televíznych obrazovkách.
Počet zobrazení: 1171

Mnohí ľudia sa v poslednom čase naučili využívať rozličné služby, ktoré pohotovo a za výhodných podmienok ponúka Eurotel. Využite na rýchle a spoľahlivé obchodné či osobné kontakty doma i v zahraničí, na zoznamovanie - ponúkajú v reklamných kampaniach i na televíznych obrazovkách. A tak sa v teletexte TV Markíza pod hlavičkou Eurotel - Easy Arena alebo História objavujú v poslednom čase čudné oznamy a symboly.

Akoby si niektorí ľudia poplietli právo slobody prejavu s anarchiou a šírením fašistickej ideológie a demokraciu s podvratnou ideologickou činnosťou. Tak sa 20. novembra minulého roku objavil na obrazovke TV Markíza v teletextovej časti tento oznam: "Čo sa každý bojí volať, salute. Bratia, keď príde náš čas, chopíme sa zbraní a padneme za vlasť, za naše biele Slovensko. Volajte 88."

16. novembra 1999 odvysielal teletext TV Markíza tento oznam: "Salute All! Židia nás stále klamú! Žiaden holokaust nebol! Ani plynové komory! Je to dokázané! Židia a komunisti nás celý čas klamali."

Iné oznamy sprevádzali výrazné hákové kríže, ako napríklad: "Neonacizmus sa rozmáha. Neonacizmus expanduje. Pridaj sa aj ty k novému svetovému režimu!" Podobné oznamy s hákovými krížmi sa opakovali 15. a 23. decembra a v ďalších dňoch v popoludňajších a večerných hodinách. A vždy bola pod tým výzva: "Vyskúšajte si mobil Internet."

Našli sa ľudia, ktorí s takouto propagandou a porušovaním zákona o zákaze šírenia fašistickej ideológie nesúhlasia a protestujú. Oznamujú to Eurotelu a teletextu TV Markíza. Vyslovili výhrady aj voči hrubým výrazom, ktoré sa na obrazovke často objavujú. Tie sa už síce vyznačujú hviezdičkami, propagácia ideológie fašizmu a jej symboly však ostávajú. Aj napriek podaniam na Generálnu prokuratúru SR, ktorá zatiaľ mlčí. Vari čaká, až sa na podnet z teletextovej stránky TV Markíza začne. strieľať, rasovo prenasledovať, až vypukne hromadné násilie?
Martin Kuček, Bratislava

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984