VYTRHNUTÉ Z INTERNETU

Na internete sa objavila falošná webovská stránka, ktorá imituje dizajn internetovskej stránky Tatrabanky. Jej tvorcovia žiadajú od klientov banky, aby uviedli niektoré dôverné údaje z ich kreditnej karty. Niektorí klienti dostali od neznámeho odosielateľa e-mail so skrytým programom, ktorý otvorí danú stránku.
Počet zobrazení: 1128

Na internete sa objavila falošná webovská stránka, ktorá imituje dizajn internetovskej stránky Tatrabanky. Jej tvorcovia žiadajú od klientov banky, aby uviedli niektoré dôverné údaje z ich kreditnej karty. Niektorí klienti dostali od neznámeho odosielateľa e-mail so skrytým programom, ktorý otvorí danú stránku. Je to pravdepodobne prvý hackerský útok podobného typu na Slovensku. Hackeri tiež zaútočili na internetovskú stránku Rádia Vatikán, a tak dokázali, že im takpovediac nie je nič sväté. Ak by sme zasurfovali na stránku www.vaticanradio.org, zistíme, že už je všetko v poriadku. Iný hackerský útok sa skončil ako rozprávkový príbeh. Jeho objektom sa stala webovská stránka bulharského prezidenta. Ten sa zachoval naozaj gavaliersky: hackerovi ponúkol zamestnanie v prezidentskej kancelárii.

Na internetovských vyhľadávačoch má byť jedným z najvyhľadávanejších výrazov slovo "pokemon". Ak máte deti predpubertáleneho veku, naťukajte si adresu pokeweb.hyperlink.cz, aby ste sa mohli oboznámiť so všetkými aspektmi tejto pohromy. Pokemoni sú jednak hrdinovia, podľa môjho názoru intelektuáli z nahlúpleho kresleného, tuším japonského seriálu. Môže však ísť aj o počítačové či kartové hry. Ja som sa pozrel a vydržal som iba chvíľu. Iným najvyhľadávanejším výrazom je meno speváčky Britney Spearsovej. Adresa jej oficiálneho sajtu je www.britneyspears.com a, na rozdiel od japonských kreslených príšeriek, sa na ňu dá neobmedzene dlho pozerať, hoci jej spev sa nemusí páčiť každému.

Spojiť cyberpunk so sociálnou revolúciou sa napríklad pokúsil u nás žijúci český filozof a básnik Egon Bondy v románe Cyberkomiks. Podľa toho, čo sa dá zistiť na internete, cyberpunk nie je ani kultúrna záležitosť, ani politické hnutie, ale čosi medzi oboma. Predstavy tých, čo ho chápu ako estetickú hračku, sú vyjadrené napríklad na adresách www.cyberarmy.com alebo www.euroarmy.org. Iní predstavitelia cyberpunku sa už priblížili napríklad k anarchizmu, čo sa možno dozvedieť na adrese www.tao.ca. Skratka "tao" tu neznamená čínske filozofické učenie, ale The Anarchy Organization (Organizácia anarchie). O Egonovi Bondym sa možno viac dozvedieť napríklad na adrese jms.vse.cz/~xsvot01/bon.htm, alebo na adrese www.phil.muni.cz.

Surfer po internete často narazí na problém stiahnutia webovskej stránky. Napríklad z textu knihy sa nestiahne celé znenie, ale iba jedna kapitola. Pomôcť v tomto prípade môžu prezerače off-line. Ja sám mám najlepšie skúsenosti s programom Teleport Pro, ktorý možno stiahnuť z adresy www.tenmax.com/teleport/home.htm. Za vyskúšanie by stál program PointCast Network z adresy www.pointcast.com, alebo WebStripper z adresy webstripper.net.

V Číne stále pretrvávajú problémy so sektou Fa-lung kong. Podľa tvrdenia oficiálnych čínskych miest ide o kult, ktorý by sme v našej terminológii označili ako "satanistov". V skutočnosti táto sekta vyznáva eklektické spojenie taoizmu a budhizmu s tradičným čínskym telesným cvičením. Adresa minghui.ca/gb/00dec/1214/falungong_realstory.html sľubuje "skutočný príbeh" tejto sekty. Informácie o nej tiež nájdeme na adrese www.sinopolis.com.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984