Reklama
Reklama

Oslava primeraná svojmu významu

Vraví sa, že ak si chce niekto nájsť dôvod na oslavu, tak si ho nájde. Niekedy ho však netreba vôbec hľadať. Jednoducho je. Ľudia sa rodia a umierajú, žijú v štátoch, ktoré tiež vznikajú i zanikajú. Stretávajú sa nielen na základe vzájomných sympatií, záujmov, ale i ideálov.
Počet zobrazení: 751

Vraví sa, že ak si chce niekto nájsť dôvod na oslavu, tak si ho nájde. Niekedy ho však netreba vôbec hľadať. Jednoducho je. Ľudia sa rodia a umierajú, žijú v štátoch, ktoré tiež vznikajú i zanikajú. Stretávajú sa nielen na základe vzájomných sympatií, záujmov, ale i ideálov. Práve v tomto roku uplynie desať rokov od vzniku Strany demokratickej ľavice. Pri tejo príležitosti strana pre všetkých svojich sympatizantov pripravila vskutku veľkolepé oslavy za účasti mnohých známych osobností slovenského politického i umeleckého života, ktoré vyvrcholili v Prešove. Svojou troškou (a dané slovo má na tomto mieste skutočne svoj význam) prispeli v Bratislave organizácie strany republikovej, krajskej i miestnej úrovne spolu so Spoločnosťou Ladislava Novomeského, Klubom výtvarných umelcov a naším týždenníkom. Presne uprostred minulého týždňa sa uskutočnila vo výstavných priestoroch Zichyho paláca komorná vernisáž výstavy venovaná už spomínanému výročiu za účasti špičkových predstaviteľov strany, spriaznenej umeleckej i laickej verejnosti. Výstava prevedie potenciálneho návštevníka nielen "dejinami" plagátovej a propagačnej tvorby sústredenej na jeden bod - prezentáciu strany, politiky a osôb s ňou spojených, ale ponúkne aj vcelku zaujímavý výber umeleckých malieb, obrazov, plastík, plakiet a počítačovej grafiky mnohých významných sympatizujúcich slovenských umelcov takých mien ako Orest Dubay, Ivan Schurmann, Elena Lazinská, Ján Kulich, Ruth Dubayová, Orest Dubay ml., Anton Smažil či Ladislav Snopek. Miesto sa našlo i pre skromnú ukážku ľavicovo orientovaných tlačovín.

Či akákoľvek výstava priláka návštevníkov, nezáleží len na jej obsahu, ale i na forme a spôsobe akými je zrealizovaná. Ak bola oslava výročia vzniku SDĽ v Prešove úrovňou primeraná svojmu významu, bratislavskej výstave by trošku honoru nezaškodilo.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama