Reklama
Reklama

Fogaš si zaspieval s Fogašovou

Dieťa pri oslave desiatich narodenín vlastne oslavuje svoje prvé okrúhle jubileum. Minulý týždeň si desať rokov na slovenskej politickej scéne pripomenula aj Strana demokratickej ľavice. Heslo si vybrala výstižné: 10 rokov zodpovednej politiky
Počet zobrazení: 1272

Dieťa pri oslave desiatich narodenín vlastne oslavuje svoje prvé okrúhle jubileum. Minulý týždeň si desať rokov na slovenskej politickej scéne pripomenula aj Strana demokratickej ľavice. Heslo si vybrala výstižné: 10 rokov zodpovednej politiky.

Celé oslavy sa v piatok začali Slávnostným rozšíreným zasadnutím Republikovej rady SDĽ. Filozofiu politiky ľavičiarov vyslovil jeden z vystupujúcich: Keď budeš zaspávať s vedomím, že ty si v teple a vonku je niekomu zima, vedz, že si ľavicový človek.

Keďže migašovci chceli dokázať, že sú dobrí nielen pri politických rokovaniach, ale aj na futbalovej palubovke, zohrali so športovými internacionálmi z Prešova priateľské futbalové stretnutie s názvom Futbal tisícročia. Diváci mohli vidieť dramatický zápas, v ktorom sa najskôr viac darilo domácim Prešovčanom. V drese SDĽ sa blysla najmä generálna riaditeľka sekcie športu detí a mládeže pri Ministerstve školstva SR Mária Ďurišinová, ktorá aj podľa slov súpera bola pre nich na palubovke najväčšou hrozbou. Práve ona sa dostala do vyslovene jednoznačných gólových situácií. Sympatickým dojmom pôsobil aj minister školstva Milan Ftáčnik, ktorý vraj hral futbal len druhýkrát v živote. Ešte pred samotným zápasom sa ale predseda SDĽ a parlamentu Jozef Migaš (toho z tribúny najmohutnejšie povzbudzovala jeho dcéra Martina) dohodol s rozhodcom, že pokiaľ ho arbiter nevylúči počas stretnutia, nevylúči potom ani Migaš jeho zo strany. Slová asi zabrali, pretože Jozef Migaš odohral celý zápas bez napomínania. Nakoniec predstavitelia SDĽ vyhrali nad športovými legendami Prešova 5:4 a za najlepšieho hráča stretnutia bol vyhlásený práve Jozef Migaš.

Večerný slávnostný galaprogram otvoril krátky spot o minulosti SDĽ na dvoch obrazovkách. Potom nasledoval ľudový tanec v podaní folklórneho súboru Šarišan. Moderátor Martin Nikodým hneď na úvod poznamenal, že žánre sa v ten večer budú meniť. Nasledoval totiž operný spev a mezzosopranistka Jolana Fogašová. Tá po svojom vystúpení priznala, že je neterou (a nie dcérou, ako sa vraj niekedy zvykne podpredseda vlády chváliť) Ľubomíra Fogaša, ktorého snom vraj bolo si s ňou niekedy zaspievať. Večer splnených želaní nastal pre Ľ. Fogaša práve 26. januára 2001, keď si na pódiu Mestskej športovej haly zaspieval so svojou neterou pieseň Když sem šel z hradišťa. Prešovčanov potom rozpumpovali pôvabné mažoretky, zaspievať si mohli spolu s Maťom Ďurindom a skupinou Tublatanka, či Peha. Časť hovoreného slova zaplnili humoristi Ján Grexa, Ján Snopko a Zdeno Luknár. Ich vystúpenia však silno pripomínalo verejné nahrávanie relácie Dereš, keďže aj v Prešove odpovedali na vtipné otázky divákov.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama