Reklama

Éra informačná

Informácie, informácie, informácie nadovšetko! V súčasnosti majúce cenu zlata. Získate dobrú informáciu - hop - a zrazu ste boháči. Státisíce ľudí na Západe sa oddávajú burzovaniu cez internet. Dokonca už aj časť rozhľadenejšej Slovače skúša šťastie na svetových trhoch s akciami a, ako som počul, niektorým to celkom ide
Počet zobrazení: 895

Informácie, informácie, informácie nadovšetko! V súčasnosti majúce cenu zlata. Získate dobrú informáciu - hop - a zrazu ste boháči. Státisíce ľudí na Západe sa oddávajú burzovaniu cez internet. Dokonca už aj časť rozhľadenejšej Slovače skúša šťastie na svetových trhoch s akciami a, ako som počul, niektorým to celkom ide.

Žijeme v informačnej ére a na sieti sa už dokážu bravúrne pohybovať aj deti v predškolskom veku. Minule som zostal ohúrený stáť pred jednou internetovou kaviarňou. Ten názov trochu zavádzal, v podstate to bol "internetový úľ" s obrovským megaserverom a 500 zosieťovanými počítačmi. Celá hala si pokojne hučala. Teenageri surfovali, chatovali, posielali maily, sms-ky, sťahovali hudbu z Napsteru - jednoducho pohoda. Ploché LCD obrazovky blikali na oboch poschodiach tohto e-kráľovstva. Neodolal som ani ja, kúpil som si kupón na 40 minút, zadal svoj identifikačný kód a pustil sa do čítania slovenskej tlače. Na upresnenie, sedel som v EasyEverything v Mníchove. Hútal som, či by aj naše decká nemohli za niekoľko korún z vreckového takto mailovať. No asi nie, lebo my máme svoje špecifiká. Zabudol som...

Aby som však nekrivdil Slovensku. Napríklad Slovenské telekomunikácie (ST) mi každý mesiac posielajú za pár korún výpis všetkých hovorov. Ako som naposledy zistil, veľmi dobrá vec! Pri tom poslednom účte za telefón mi nešlo do hlavy, kde sa pod písmenkom E, audiotextové hovory, nabralo také množstvo impulzov. Do Sita nevolám, ani iné služby po telefóne nevyhľadávam... Stačil pohľad do výpisu a bolo mi všetko jasné! Pokúšal som sa raz dovolať na informácie o odchode vlakov na číslo s audiotextovou predvoľbou 0984. Ozýval sa mi však stále len hlas oznamujúci, že je obsadené, aby som počkal, alebo zavolal neskôr.

Teraz zisťujem, že ten milý hlások zo záznamníka mi vytiahol z vrecka 325 korún (pokúšal som sa dovolať vyše 20-krát, zakaždým som čakal zhruba jednu minútu, spolu to teda činilo 130 impulzov po 2,5 Sk!). Nuž, ak ani vy neviete, čo s peniazmi, volajte na informácie 0984/212121. Ja som sa už poučil. Na internetovej adrese www.zsr.sk som si za pár korún zistil, že vlaky smerom na Košice chodia skoro tak isto, ako aj vždy predtým, v dvojhodinových intervaloch... Takže pozor, na Slovensku sa platí za všetko, aj za informáciu, ktorú nedostanete!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama