Reklama

Stalo sa

Politici západnej Európy boli vraj šokovaní tým, že prvá zahraničná cesta Georga Busha bude smerovať do Mexika, druhá do Kanady a pre Európu zatiaľ nie je určený termín. Myslím si, že niektorým krajinám na Balkáne toto vyradenie z cestovného diára ani veľmi neprekáža
Počet zobrazení: 1046

Politici západnej Európy boli vraj šokovaní tým, že prvá zahraničná cesta Georga Busha bude smerovať do Mexika, druhá do Kanady a pre Európu zatiaľ nie je určený termín. Myslím si, že niektorým krajinám na Balkáne toto vyradenie z cestovného diára ani veľmi neprekáža.

Podľa Roberta Fica by mali predsedu vlády na jeho zahraničných cestách prijať na patričnej úrovni, inak to znižuje vážnosť úradu slovenského premiéra. Zrejme mal na mysli takú úroveň prijatia, aká sa dostala predsedovi Smeru nedávno v Rusku.

Počas kongresu SMK, kde sa hovorilo po maďarsky, venoval Béla Bugár Mikulášovi Dzurindovi k narodeninám fľašu marhuľovice. Ja len dúfam, že v prípade etikety fľaše dodržali predstavitelia SMK zákon o dvojjazyčných názvoch.

Počas rokovania parlamentu o novele ústavy oslovila Anna Malíková poslankyňu SMK Dolníkovú slovami: "Pán poslanec Dolník." Vzhľadom na to, že momentálne má svoju myseľ intenzívne zamestnanú jedným mužom, je toto faux pas vcelku pochopiteľné.

Pri odpovedi na otázku, aký je jeho osobný názor na zákon o interrupcii, Mikuláš Dzurinda odpovedal, že sa už tretí rok nevyjadruje individuálne. Len nech si dá pán premiér pozor, aby uňho nedošlo k akejsi strate osobnosti.

V súvislosti s interrupčným zákonom vyhlásil poslanec SOP Marián Mesiarik nasledovné: "Rozviažte nám chlapom ruky. Ja sám som pripravený dať tomuto štátu ešte aspoň desať detí." Nechcem polemizovať, ale zdá sa mi, že v tomto prípade sa rukou toho veľa neporieši.

Poslanec za HZDS-ĽS Ján Cuper podal trestné oznámenie na fotoreportéra Národnej obrody, ktorý sa mal dopustiť trestného činu útoku na verejného činiteľa. Možno mal pán poslanec pocit, že po ňom chce hodiť blesk zo svojho fotoaparátu.

Alexandrovi Rezešovi vraj v blízkych dňoch vrátia pas a bude môcť voľne vycestovať do zahraničia. To by akurát mohol využiť skutočnosť, že v súčasnosti ponúkajú viaceré cestovné kancelárie na Slovensku výrazné dovolenkové zľavy na zahraničné pobyty.

Prokurátor Michal Barila zastavil trestné stíhanie voči Vladimírovi Mečiarovi vo veci nezákonného udelenia odmien členom jeho vlády, pretože to vraj nebolo samostatné rozhodnutie vtedajšieho premiéra, ale rozhodnutie kolektívneho orgánu. A to pán prokurátor nevie, že Vladimír Mečiar je hlavný prúd i kolektívny orgán dohromady?

Predsedníčka SNS Anna Malíková odletela počas minulého víkendu do Ruska osobne hľadať priateľa Alexandra Belousova, keďže prestal odpovedať na jej telefonické odkazy. Tak to má byť. Za skutočnou láskou sa oplatí ísť aj v sveta kraj.

Vladimir Putin počas návštevy v Rakúsku vyhlásil, že v Rusku sa rakúska neutralita teší vysokej povesti a náležitej úcte. Alebo ináč povedané - každý nepriateľ NATO je ich priateľ.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama