Reklama

Vytrhnuté z internetu

Až skoro v polovici februára som sa z českého časopisu Reflex dozvedel, že poslednú januárovú nedeľu sa konal Medzinárodný deň bez internetu. Vymyslela si ho britská nezisková organizácia Dobe, ktorá vyzvala surferov po virtuálnej realite, aby aspoň tento deň v roku strávili výlučne v reálnom svete.
Počet zobrazení: 878

Až skoro v polovici februára som sa z českého časopisu Reflex dozvedel, že poslednú januárovú nedeľu sa konal Medzinárodný deň bez internetu. Vymyslela si ho britská nezisková organizácia Dobe, ktorá vyzvala surferov po virtuálnej realite, aby aspoň tento deň v roku strávili výlučne v reálnom svete. Lenže, vo Veľkej Británii asi nemajú práve v nedeľu zľavnenú tarifu za pripojenie.

Prejav typického českého humoru môžeme nájsť na adrese www.flashfun.cz. Dostaneme tam virtuálnu šancu ešte raz oslobodiť Ivana Pilipa a Jana Bubeníka. Nebudeme ich však zachraňovať zložitými diplomatickými rokovaniami... Bývalý český minister financií a bývalý študentský vodca z roku 1989 sa totiž nachádzajú v klietke a stráži ich samotný Fidel Castro. Hráč sa musí k väzňom prestrieľať cez mohutnú svorku dozorcov. Český jazyk má na niečo podobné krásny výraz, ktorého slovenský ekvivalent nepoznám - ptákovina.

Ďalšiu "vtákovinu" môžeme nájsť na adrese www.geocities.com/kacula9/soja.html. Choroba šialených kráv zachvátila celú Európu a v podozrení sú už aj prasiatka, kurčiatka, rybičky a iné nami požívané zvieratká. Príčinou tejto choroby má byť neľudské zaobchádzanie s domácimi zvieratami. Autorom sajtu napadlo, či je naozaj bezpečné sójové mäso. Ďalšiu hrozbu chce odstrániť Liga na ochranu sójových zvierat. Aj mäso sójových zvierat je mleté a pridáva sa do pokrmov určených nielen ľuďom, ale aj bylinožravcom. Organizácia už kontaktovala niektorých českých poslancov.

Senzáciou českého internetu je adresa www.ceskehvezdy.com. Server sľubuje obrázky celebrít - buď neodetých alebo odetých veľmi ľahko. Pravda, názov nie je veľmi presný, hoci prevahu majú české hviezdy oboch pohlaví, miesto sa našlo aj pre štátnych príslušníkov druhej časti bývalej federácie. Medzi nimi je iba jediný muž, samozrejme, že R. Müller. Medzi ženami dominuje A. Sklenáriková, no nechýbajú fotky Z. Studénkovej a M. Vášáryovej. Podľa niektorých mien sa dá zistiť, že určité osoby podľahli nejakej slabosti a nechali sa vyfotiť "len tak" už dosť dávno. Tento server im pripomína dávne hriechy mladosti, ako to bolo napríklad v Česku s B. Basikovou alebo H. Janků. Inou pozoruhodnosťou je, že oné fotografie uvidíte len vtedy, ak pošlete svoju e-mailovú adresu.

Červený trpaslík je meno kozmickej lode blúdiacej vesmírom a zároveň aj názov kultového seriálu, ktorý teraz opakuje ČT 2. Na adrese mujweb.cz/zabava/nirvanah možno nájsť o tomto seriáli podrobnú informáciu. Obsahom sajtu je aj Český výkladový slovník Červeného trpaslíka, kde sa napríklad môžeme dozvedieť, čo znamená napríklad JOZXYQK. Jediné, čo by sme mohli tejto stránke vyčítať, je nie celkom podarená grafika, ale to je oproti kvalitnému obsahu naozaj maličkosť. Hoci sa v poslednom čase oteplilo, ešte stále sa môže vrátiť zima, a teda aj čas lyžovania. O možnostiach lyžovania u nás informuje sajt www.ski.sk. Chýba však informácia o možnostiach ubytovania. O ubytovaní, aj na Slovensku a v Rakúsku, nájdeme informácie skôr na adrese www.lyzovani.cz.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama