Reklama
Odmena za nákup na ZľavaDňa
Reklama

Mimochodom

Solventným gurmánom ponúkne septembrový Paríž netradičný zážitok: Ochutnávku tých najlepších jedál od najlepších šéfkuchárov na čerstvom vzduchu v gondole zavesenej nad mestom.
Počet zobrazení: 419

Solventným gurmánom ponúkne septembrový Paríž netradičný zážitok: Ochutnávku tých najlepších jedál od najlepších šéfkuchárov na čerstvom vzduchu v gondole zavesenej nad mestom. Žeriav ju bude držať vo výške 50 metrov nad krásnymi Tuilerijskými záhradami s výhľadom na historické monumenty, ceny za „nebeské“ špeciality však budú lietať ešte vyššie – od vyše 800 eur za ochutnávku koktejlov až po 1400 eur za večeru od šéfkuchárov Nicolasa Sarkozyho. Lietajúcu reštauráciu si však v žiadnom prípade nesmieme pomýliť s pompéznym obžerstvom a zbožšťovaním luxusného konzumu, v skutočnosti ide totiž o bohumilú charitu. Z každého jedla alebo pitia poukážu usporiadatelia sto eur Federácii chorých sirôt.

Nadradené postavenie vrchnosti sa zrejme nedá vyjadriť rukolapnejšie, ako tisíceurovou „dobročinnou“ večerou desiatky metrov nad hlavami občanov, ktorí v obchodoch stoja rad na akciové klobásy. Ktovie, či bude parížska lietajúca gondola vybavená aj sociálnym zariadením a kam bude jeho potrubie ústiť. Možno podľa vzoru stredovekých hradov priamo na spomínané hlavy kdesi hlboko pod sebou. Každopádne, lepší budíček pre sociálne cítiacich Francúzov, ktorí prespali eurovoľby a do parlamentu únie nechali s veľkým náskokom prejsť prezidentovu pravicovú stranu UMP, ako kuchári Nicolasa Sarkozyho vyvárajúci svoje špeciality nad mestom, zrejme neexistuje. Padne im vhod. Možno potom aj tento Titanic, na ktorého palube sa zatiaľ veselo tancuje, nájde konečne svoj ľadovec, a o choré siroty sa bude starať ten, kto sa o ne starať má – solidárna spoločnosť. Teda štát.

* * *

Minister spravodlivosti Štefan Harabin sa znovu stal predsedom Najvyššieho súdu SR a hlavou Súdnej rady Slovenska. Za jeho kandidatúru hlasovalo 15 členov rady, protikandidátka Eva Babiaková nezískala ani jeden hlas. Minister Harabin označil voľbu za historickú a na margo hlasovania reagoval: „Sudcovský zbor je jednotný. Neexistujú Harabinovci a tí druhí“.

Minister má zrejme pravdu. Výsledky hlasovania napovedajú, že v Súdnej rade sú iba Harabinovci – žiadni „druhí“. Ak nejakí vôbec jestvujú, tak je to iba niekoľko jednotlivcov, ktorí frflú vo svojich neziskových organizáciách a pletú sa ruke spravodlivosti do roboty. Gratulujeme ministrovi Harabinovi k jeho zvoleniu a prajeme mu príjemné a ničím nerušené predsedníctvo.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama