Reklama
Reklama

Mimochodom

Výsledky nedávneho prieskumu verejnej mienky dopadli nepriaznivo pre ĽS-HZDS. Preferencie hnutia klesli na štyri percentá, teda pod päťpercentný prah zvoliteľnosti do Národnej rady SR. Vladimír Mečiar sa však neobáva, že sa jeho strana o rok nedostane do parlamentu.
Počet zobrazení: 1076
7 SITA Nina Bednarikova-m.jpg

Výsledky nedávneho prieskumu verejnej mienky dopadli nepriaznivo pre ĽS-HZDS. Preferencie hnutia klesli na štyri percentá, teda pod päťpercentný prah zvoliteľnosti do Národnej rady SR. Vladimír Mečiar sa však neobáva, že sa jeho strana o rok nedostane do parlamentu. Pre klesajúce čísla má rozumné vysvetlenia: únavu občanov zo stereotypu a pokusy hľadať nové alternatívy, nízku výpovednú hodnotu prieskumov, ktoré „vychádzajú od anketárov, ktorých majú agentúry dlhé roky a pracujú s rovnakou vzorkou“, a napokon možnosť, že niektorí ľudia, ktorí volia ĽS-HZDS, sa k tomu nepriznávajú.

Počet percent, ktoré v poslednom prieskume skórovalo ĽS-HZDS, sa veľmi podobá na predpokladané percento homosexuálov v populácii. Tak ako gejovia a lesbičky, aj voliči HZDS môžu o sebe povedať, že sú štvorpercentní. O jednej aj druhej skupine sa pritom predpokladá, že ich je v skutočnosti viac, ako ukazujú prieskumy, pretože sa k svojej orientácii nechcú priznať. Pre Slovákov, ktorých priťahuje rovnaké pohlavie, je to dobrá správa. Ak o rok ĽS-HZDS napriek pesimistickým výsledkom prieskumov prekročí brány parlamentu, bude to indikovať, že by podobný úspech mohla zaznamenať aj politická strana homosexuálov. Za ich záujmy a potreby predsa len v slovenskej politike bojuje sotvakto. Je však možné, že pre lídra ĽS-HZDS táto myšlienka nie je nová. Práve naopak, existujú náznaky, že hnutie možno už so zástupcami štvor- (a možno viac-) percentnej sexuálnej menšiny rokuje. Vladimír Mečiar sa totiž na margo nelichotivých výsledkov prieskumu vyjadril, že si v parlamentných voľbách trúfa siahať na métu desiatich percent. Budú sa spájať sily?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama