Reklama
Reklama

Mimochodom

Po májových vajcových útokoch na šéfa českých sociálnych demokratov, ktoré spustila istá skupina používateľov z facebooku, sa strana rozhodla stanoviť ambiciózny cieľ: predbehnúť pravicové ODS v používaní facebooku. Zdá sa, že úloha je splnená a dnes sa to na tejto internetovej sociálnej sieti priam hemží sociálnymi demokratmi.
Počet zobrazení: 701

ČSSD zaplavuje facebook
Po májových vajcových útokoch na šéfa českých sociálnych demokratov, ktoré spustila istá skupina používateľov z facebooku, sa strana rozhodla stanoviť ambiciózny cieľ: predbehnúť pravicové ODS v používaní facebooku. Zdá sa, že úloha je splnená a dnes sa to na tejto internetovej sociálnej sieti priam hemží sociálnymi demokratmi. Azda najaktívnejším používateľom facebooku je podpredseda ČSSD Zdeněk Škromach, ktorý komentuje takmer každú svoju aktivitu. Veď sa blížia voľby, treba sa prezentovať, aj keď podpredseda ČSSD okrem volebnej kampane stíha do skorých ranných hodín hrať na facebooku aj Mafia Wars či Farm Ville.

Aspoň vidno, že kým v Čechách sa pripravuje predvolebná kampaň, u nás je po kampaniach, a tak je Daniel Lipšic na túre v Roháčoch, Iveta Radičová sa aj v polovičke augusta stále teší na Pohodu a Zuzana Martináková ďakuje všetkým za blahoželania k meninám. Jediný, kto podľa všetkého tvrdo pracuje, je Robert Fico, ktorý sedí na zasadnutí Hospodárskej a sociálnej rady.

Svet bez Slotu
Predseda SNS Ján Slota sa asi stratil. Nechodí totiž na ohlásené akcie a ani jeho kolegovia zo strany nevedia, kde by mohol byť. Je dovolenkové obdobie, možno sa neplánovane vybral oddýchnuť si do svojho obľúbeného Chorvátska, alebo si len tak lebedí doma. Každý má právo byť unavený a znechutený, o to viac ten, kto toľké roky pracuje v politike.

Čo sa však bude diať, ak nepríde ani po prázdninách? Ako dlho budú spolustraníci čakať na jeho príchod do parlamentných lavíc? Záleží na tom, komu bude prostoreký predseda chýbať. Prví ho zrejme pôjdu hľadať slovenskí novinári, aby mali o čom písať. Nejaký malý výbuch národniarovej zlosti či incident obľúbenej mediálnej postavičky v garážach parlamentu vie vyplniť spravodajstvo aj na týždne. A chýbať by mohol aj kolegom v parlamente, minimálne počas hlasovaní, vtedy je každá ruka dobrá. A v neposlednom rade asi aj voličom. Lebo povedzme si rovno, bez svojho predsedu stratí SNS šťavu. Dúfajme teda, že Ján Slota sa z dovolenky vráti. Chýbal by nám.

Amerika na Slovensku
Snaha amerického prezidenta Obamu o poľudštenie tamojšieho zdravotného systému naráža na odpor zo strany súkromných poisťovní i politikov. Radoví občania medzitým po krajine rozbehli sériu protestov. V Iowe niekoľko z nich za tieto „protitrhové“ aktivity dokonca zatkli. Zdravie, či pomaranč? Nuž, v USA sú oba tieto artikle tovarom. A tak Američania vyťahujú z vrecák tisíce dolárov na poistky vo viere, že práve tá ich je „správna“ a v prípade choroby zabráni osobnému bankrotu.

Pre fanúšikov USA, ktorých je na Slovensku požehnane, máme dobrú správu. Okrem estetickej ambasády v centre Bratislavy tu existuje i ďalší pozoruhodný amerikanizmus. Stačí zájsť s akútne boľavým zubom do istého supermoderného stomatologického centra. Ošetrenie je rýchle, v čakárni sú časopisy a minerálka grátis. Aj röntgen patrí do triedy high-tech. Cena? 470 eur za jednu „osmičku“. Adresu máme v redakcii.

Logické billbordy
Uhorky-neuhorky, zdá sa, že leto je ideálne na rozbehnutie nových politických kampaní. Minimálne si to myslia Béla Bugár a Richard Sulík. Obaja vyšli do ulíc s novými veľkoplošnými reklamami, pri ktorých hĺbke sa treba na chvíľu pozastaviť. „Národnosť pekára neprekáža, ak je chlieb dobrý“, tvrdí predseda novovzniknutého Mostu. No dobre, ale čo ak je chlieb zle upečený? Treba pekárovi vynadať do Maďarov, Slovákov alebo Číňanov? Podobne logicky znejúci bilbord má Sloboda a solidarita. „Náš volič sa živí prácou, nie predajom emisií.“ Kto by nechcel byť voličom, ktorý predáva emisie? Len sa stále nedá dopátrať informácie, ktorá strana to svojim voličom umožňuje. Nuž, kreatívne politické heslá, ktoré by obsahovali zároveň aj trochu logiky, sa na Slovensku akosi nenosia.

Nech radšej mrzne
Podnikatelia označili návrh na zvýšenie minimálnej mzdy o osem percent za atentát na slovenskú ekonomiku. Podľa nich treba mzdy zmraziť, alebo znížiť. Veď je kríza. A vďakabohu za ňu! Veď majú konečne výhovorku, prečo minimálne mzdy nezvyšovať ani o cent. To nič, že zamestnanci túto krízu nespôsobili, zmrazenie minimálnych miezd ich privedie k lepším zajtrajškom. Na slovenskú ekonomiku sa už spáchalo niekoľko atentátov. Od zavedenia rovnej dane, cez tunelovanie a rozkrádanie až po privatizáciu. Zvyšovanie minimálnej mzdy je však priam samovražedný atentát, aký naša ekonomika ešte nezažila. Tak teda zmrazme platy aj zamestnávateľom. Bola by tu z toho trochu zima, ale rozhodne pokoj.

Michal Feik, František Kvarda, Monika Martišková

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama