Reklama
Reklama

Aktuálne

Počet zobrazení: 650
Madonna_Celebration-m.jpg

Hudba / Beatles opäť dobíjajú hitparády

Remastrované verzie albumov legendárnej skupiny The Beatles sa opäť predierajú na výslnie hudobných rebríčkov na celom svete. Od 9. septembra sa predalo už viac ako 2,25 milióna kópií, pričom práca na remasteringu jednotlivých albumov, medzi ktorými sú aj také fenomenálne tituly ako Rubber Soul či Abbey road, zabrala celé štyri roky! Okrem toho, že skupina vytvorila nový rekord, keď v posledných týždňoch sa v Top 10 britského rebríčka predajnosti objavili až štyri tituly, nová vlna beatlemánie zasiahla už aj Japonsko, kde v Top 25 debutovalo 14 titulov. Ukazuje, že aj napriek digitálnej ére formátu mp3 sú ľudia stále ochotní kúpiť si fyzické produkty, ako sú CD alebo vinylové platne, ak sú pekne zabalené a obsahujú zaujímavý materiál.

Hudba / Madonna nestarne Americká speváčka Madonna je stále vo vynikajúcej forme. Po dvojročnom megaúspešnom koncertnom turné prichádza s novou kompiláciou s názvom Celebration, ktorý uvádza rovnomenným singlom. Ten už úspešne boduje v rádiách a hitparádach. Jej nový videoklip len potvrdzuje, že napriek svojim päťdesiatim rokom nie je ani zďaleka na konci so silami. Najnovšie sa chystá na duet s Janet Jacskonovou.

Hudba / Elton John proti pirátstvu K bojovníkom proti nelegálnemu sťahovaniu hudby sa najnovšie pridal aj Sir Elton John. „Som presvedčený o tom, že nekontrolované rozrastanie nelegálneho sťahovania, hoci aj na nekomerčnej báze, bude mať škodlivý účinok na hudobníkov, špeciálne na mladých umelcov,“ vyhlásil.

Hudba / Kubánsky koncert za mier Takmer milión hudobných nadšencov sa zišlo na Havanskom námestí Revolúcie na najväčšom outdoorovom koncerte v postrevolučnej histórii krajiny. Hlavným cieľom koncertu za mier, na ktorom vystúpili umelci zo Španielska a Latinskej Ameriky, bolo pomôcť Kube prekonať medzinárodnú izoláciu. „Prišli sme do Kuby z lásky k nej,“ povedal jeden z hlavných protagonistov, kubánska superstar Juanes. „Prekonali sme strach, aby sme mohli byť s vami a dúfam, že ho prekonáte aj vy.“

Film / Štvanec IRA V osemdesiatych rokoch minulého storočia sa Írsko zmietalo pod ťarchou občianskych nepokojov. Dvadsaťdvaročný Martin McGartland bol za výtržnosti v uliciach Belfastu zatknutý britskou políciou. Od agenta britských tajných služieb dostal ponuku, aby tajne prenikol do militantnej organizácie IRA (Írska republikánska armáda). Pôsobivý obraz fungovania a praktík používaných v teroristickej organizácií IRA. Skutočný príbeh sa odohráva v rokoch 1987 – 1991. V roku 1991 IRA odhalila Martinovu totožnosť a uniesla ho, jemu sa však podarilo zo zajatia ujsť a odvtedy je stále na úteku.

Film / Normal Triler Normal je nakrútený podľa skutočného prípadu masových vrážd, ktoré v tridsiatych rokoch minulého storočia otriasli Európou. Výpravný dobový film zachytáva vražedné besnenie aj dramatický stret uväzneného vraha a jeho obhajcu. Šialený aj geniálny vrah totiž aj po uväznení rozohráva svoj ďalší smrtiaci scenár a príbeh dospieva k strhujúcemu finále. V hlavnej úlohe sa na plátno kín vracia Milan Kňažko, partnerom je mu mladý talent českého herectva Pavel Gajdoš v role ambiciózneho obhajcu. Hlavnú trojicu postáv dopĺňa svojím návratom na strieborné plátno Dagmar Havlová ako tajomná vrahova manželka.

Film / Coco Chanel Malé dievčatko umiestnené aj so sestrou v sirotinci uprostred Francúzska, márne každú nedeľu čaká, že sa po ne vráti ich otec. Kabaretná speváčka s príliš slabým hlasom stojaca pred publikom podnapitých vojakov. Mladá krajčírka, ktorej prácou je opravovať lemy v zadnej miestnosti obchodu dedinského krajčíra. Začínajúca kurtizána uprostred prostitútok a zhýralcov. Útočisko nachádza u svojho ochrancu Étienna Balsana. Zaľúbená žena, ktorá vie, že nebude „ničou ženou“. Rebelka, ktorej konvencie vtedajšej doby bránia voľne dýchať a ktorá sa oblieka do košieľ svojich milencov. To je príbeh Coco Chanel, modernej ženy, ktorá navždy zmenila svet módy, svet žien.

Divadlo / HOLLYROTH Činohra Slovenského národného divadla v Bratislave s veľkým úspechom uviedla premiéru novej experimentálnej produkcie pod názvom HOLLYROTH s obdivuhodným sólovým hereckým výkonom Roberta Rotha. Originálne rozprávanie a spievanie aj kadečo ďalšie o bizarnom, jedinečnom a tragikomickom živote Jána Hollého (1785 – 1849). Život spisovateľa, prekladateľa a katolíckeho kňaza, ktorého meno sa spája predovšetkým s projektom „slepej uličky“ slovenského jazyka, tzv. bernolákovčiny, je plný tragikomických okamihov, pútavých paradoxov, takých príznačných pre intelektuála tvoriaceho v pomeroch slovenského kultúrneho života.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama