Reklama
Reklama

Mimochodom

Barack Obama získal Nobelovu cenu za mier. Desať miliónov švédskych korún (milión eur) si vyslúžil za „snahu o zníženie počtu nukleárnych zbraní a presadzovanie svetového mieru.“
Počet zobrazení: 612

Barack Obama získal Nobelovu cenu za mier. Desať miliónov švédskych korún (milión eur) sii vyslúžil za „snahu o zníženie počtu nukleárnych zbraní a presadzovanie svetového mieru.“
Cena za mier pre prezidenta krajiny, ktorá vedie vojenské operácie v zahraničí, pýši sa celosvetovo najvyšším rozpočtom na zbrojenie, a pre človeka, ktorý vyzýva na jadrové odzbrojenie, ale zároveň klopí zrak pred nukleárnym arzenálom Izraela, je podarený čierny humor. Škoda, že svet nevedel vopred, že sa kedysi vážna a vážená Nobelova cena mení na paródiu. Treba aspoň dúfať, že sa Obama vďaka svojej výhre trochu oddlží u sponzorov svojej volebnej kampane. Pod ich vplyvom sa dnes totiž menia na paródiu aj jeho predvolebné sľuby.

Podľa prieskumu cestovateľského servera TripAdvisor.com je Praha tretia na svete v počte vreckových zlodejov. Asociácia českých cestovných kancelárii a agentúr sa pajedí, že zverejnenie výsledkov prieskumu prichádza v najhoršej chvíli. Česko totiž zažíva obrovský prepad v počte turistov a cestovný ruchu je v hlbokej kríze.
Táto susedova škoda môže priniesť osoh Slovensku. Nikde v prieskume sa totiž nespomína Bratislava. Turistovi plánujúcemu zájazd do strednej Európy to môže pomôcť presunúť prst na mape z Prahy o päť centimetrov doprava a dolu. O tom, že aj v našich uliciach treba držať peňaženku pevne v hrsti, sa totiž dočíta len v sprievodcoch dostatočne podrobných na to, aby uvádzali aj Bratislavu.

V diskusii na internete sa objavil príspevok: „Vzhľadom na zákonitosti fungovania mafiánskeho prostredia je div, že je Slopaj ešte nažive. Zrejme preto, lebo ako ústavný činiteľ má ochranu tajnej služby, resp. kontrarozviedky. Ale až nebude, chlapci, až raz nebude...“ Šéf SNS podal na políciu podnet pre podozrenie zo spáchania trestného činu nebezpečného vyhrážania. Polícia podanie odmietla. J. Slota, ktorý podľa prieskumu agentúry MVK vedie rebríček najnedôveryhodnejších politikov, sa bojí internetového diskutéra, zatiaľ čo R. Fica, ktorému verí najviac respondentov, vídať vonku aj bez ochranky. Nedôvera politika voči občanom a občanov voči politikovi je zrejme obojstranná. Alebo má J. Slota iba zlé svedomie?

Ján Slota na svojom tryskáči Delfín znova skúša piruety nad Lietavskou Lúčkou pri Žiline. A motorizovaní obyvatelia Považia mu veru môžu len závidieť. Veď komu by sa chcelo trčať v dopravných zápchach pri Považskej Bystrici a Žiline? Určite by viacerí radi nasadli na taký tryskáč a zviezli sa, kam potrebujú. Ak bude zopár ďalších Žilinčanov nasledovať tento vzor, nakoniec zistíme, že tú diaľnicu, čo ju nie a nie dostavať, ani nepotrebujeme.

Členovia vlády sa rozhodli predvolebnú prípravu poňať trochu netradične a už čoskoro začnú športovú prípravu na letné voľby. Zatiaľ vypísali výberové konanie na nákup lôpt, športových pomôcok a športového oblečenia za 650-tisíc eur, ktoré prídu na úrad vlády koncom novembra. Od decembra členovia vlády trénovať, v zime zatiaľ nasucho. Pred každým zasadaním si trochu zakopú na chodbách úradu a počas zasadania budú dohadovať zostavy vo volebných zápasoch. Na jar začnú trénovať naostro, v areáli úradu. V akom športe, zatiaľ nevieme. Po vybicyklovanom víťazstve však do slovenskej volebnej histórie pravdepodobne vojde víťazstvo vykopané (rozumej získané kopaním do lopty pri futbale).

Eva Blažeková, Monika Martišková

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama