Reklama
Reklama

Slovo mapuje

Na internetovej stránke MichaelJackson.com zverejnená dosiaľ nevydaná Jacksonova pieseň This Is It ešte nestihla ani poriadne vychladnúť a už sa postarala o škandál. Vysvitlo totiž, že jej spoluautorom aj spevák a textár Paul Anka.
Počet zobrazení: 571
daVinci-m.jpg

Hudba

Škandál piesne This Is It
Na internetovej stránke MichaelJackson.com zverejnená dosiaľ nevydaná Jacksonova pieseň This Is It ešte nestihla ani poriadne vychladnúť a už sa postarala o škandál. Vysvitlo totiž, že jej spoluautorom aj spevák a textár Paul Anka. This Is It pôvodne naspievala už pred osemnástimi rokmi pod názvom I Never Heard speváčka Sa-Fire a ako autori boli uvedení Anka a Jackson. V novej verzii už počuť Jacksona a vokály jeho bratov. B.

Streisand opäť dobýja hitparády

Speváčka a filmová a divadelná herečka Barbara Streisand sa so svojím novým albumom Love Is The Answer vracia na prvé priečky amerického aj britského rebríčka. Zopakovala si tak úspech albumu Guilty z roku 1980. Barbara, ktorá sa do dejín umenia zapísala aj ako skladateľka, liberálna politická aktivistka, filmová producentka či režisérka, patrí medzi komerčne najúspešnejšie ženské interpretky na svete.

Comeback The Cranberries
Írska skupina The Cranberries ohlásila návrat. Okrem koncertov sa muzikanti na čele s Dolores O‘Riordan vracajú aj do štúdia, kde pracujú na novom materiáli. „Nemáme v pláne vydať mizernú nahrávku, chceme byť dobrí. Máme plno energie a elánu, ako keď sme začínali,“ vyhlásila speváčka. Posledný album skupiny s názvom Wake Up and Smell the Coffee vyšiel v roku 2001.

Divadlo

Nebojte sa baletu
Britské synthipopové duo Erasure vydáva po 21 rokoch v remastrovanej verzii svoj dvojnásobne platinový album The Innocents. V britskej hitparáde sa udržal 78 týždňov a prvú priečku dobyl hneď dva razy: prvýkrát týždeň po vyjdení a druhýkrát po ôsmich mesiacoch. Okrem špeciálnej deluxe verzie vychádza aj EP Phantom Bride, kde môžete nájsť nové remixy skladieb vrátane hitu A Little Respect.

Výstava

Pád komunizmu
Tohtoročné podujatie Mesiac fotografie, ktorý sa začína 2. 11. sa zameriava na 20. výročie pádu železnej opony. V rámci festivalu na Hviezdoslavovom námestí a na Námestí SNP v Bratislave máte možnosť vidieť výstavu fotografií z revolúcií v krajinách východného bloku a pádu Berlínskeho múra. Výstava potrvá do konca novembra.

Nový obraz da Vinciho
Vďaka odtlačku prsta, ktorý experti objavili na obraze s názvom Hlava mladého dievčaťa (The Head of a young Girl), sa z bežného obrazu zrazu stáva 500-ročná maľba svetoznámeho umelca Leonarda da Vinciho. Malý obrázok profilu mladej ženy odborníci pôvodne považovali za dielo nemeckého umelca z 19. storočia. Hodnota obrazu sa zrazu vyštverala z 12-tisíc libier na desiatky miliónov.

Film

Michael Moore je katolík!
Americký filmár Michael Moor šokoval svojich pravicových kritikov vyhlásením, že je praktizujúci katolík. Udialo sa to krátko po uvedení jeho nového anti-kapitalistického filmu Capitalism: A Love Story, v ktorom okrem kritiky nerovnosti či škandálov prezidenta Busha Moore argumentuje, že kapitalizmus je principiálne protikresťanský. Moore teda odhalil svoju dosiaľ nezverejňovanú kresťanskosť.

Hodinu nevieš
Nie úplne fiktívny príbeh človeka, ktorý v skutočnosti dostal označenie „heparínový vrah“. Čo sa odohráva v mysli mladíka, ktorý sa rozhodne vykonať tie najťažšie zločiny a má pritom pocit, že vlastne robí správnu vec? V česko-slovenskej dráme účinkujú Václav Jiráček, Zuzana Kronerová, Petra Nesvačilová, Jana Krausová a ďalší.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama