Reklama
Reklama

Mimochodom

Nový minister životného prostredia Jozef Medveď má zjavne zmysel pre humor. Vraj si z novinárov vystrelil, keď im tvrdil, že svoj post dostal tak, že zaslal životopis do istej personálnej agentúry. Tí sa mu vraj ozvali s otázkou, či je ochotný prijať aj vyššiu štátnu funkciu, že by niečo pre neho mali.
Počet zobrazení: 605

Nový minister životného prostredia Jozef Medveď má zjavne zmysel pre humor. Vraj si z novinárov vystrelil, keď im tvrdil, že svoj post dostal tak, že zaslal životopis do istej personálnej agentúry. Tí sa mu vraj ozvali s otázkou, či je ochotný prijať aj vyššiu štátnu funkciu, že by niečo pre neho mali. Ukázalo sa však, že iba žartoval, a tak urazil hlavne novinársku samoľúbosť. Personálna agentúra na ministrov však nie je až taký zlý podnikateľský nápad. Veď v tejto vláde sa ich už vystriedalo niekoľko, preto mať poradovník na ministrov by bolo užitočné aj pre samotnú vládu. Aspoň by sa nestávalo, že sa podpredseda vlády pre menšiny ocitne na ministerstve životného prostredia a premiér nebude zároveň aj ministrom spravodlivosti.

*

Na stránke istej internetovej stránke si môžete staviť, ako dopadnú niektoré spoločenské a politické udalosti. Napríklad, či v koalícii vydrží SNS, či sa Sulíkova strana Sloboda a Solidarita dostane do parlamentu alebo či sa podarí založiť pravicovú koalíciu. Obzvlášť zábavná je otázka o tom, či sa pán premiér „aspoň raz ospravedlní novinárom do začiatku parlamentných volieb“. Podľa doteraz uzavretých stávok tvrdí až 92 percent hlasujúcich, že sa neospravedlní, a len 8 percent dúfa, že áno. Na uzavretie stávky zostáva ešte 5 mesiacov a podľa doterajšieho vývoja optimistov ubúda. Možno im chýba doplnenie o tom, za čo presne sa má premiér ospravedlniť, lebo tipovať len tak, to je ťažké.

*

Tak ako iné stredoeurópske krajiny, aj Slovensko si láme hlavu s integráciou Rómov do spoločnosti. Svojrázny prístup zvolil poslanec za Smer Ján Kvorka. Popri schvaľovaní zákonov SR sa dlhodobo venoval dobročinnej práci v rómskej osade, kde podľa miestnych obyvateľov vystupoval pod prezývkou Karolko. Údajne materiálne vypomáhal niekoľkým dievčatám, ktorým kupoval zlaté šperky, potreby do domácnosti a dával im aj vreckové. Keďže podporovať sociálne odkázaných len tak pre nič za nič nie je výchovné, mladé ženy si vraj pomoc odpracovali tak, ako najlepšie vedeli. Škoda len, že člen zákonodarného zboru, ktorý zároveň čelí obvineniu za obmedzovanie osobnej slobody, je viac známy v súvislosti s otázkou poslaneckej imunity, ako pre úspechy s integráciou Rómok.

*
Prichádza zima a Rusko sa vyhráža prerušením dodávok plynu európskym odberateľom. Dôvodom sú opäť hlboké vrecká Ukrajiny. Déja vu? Možno, ale predsa len s istou obmenou. Vykurovacia sezóna sa iba začína a experti nás ubezpečujú, že keďže zatiaľ nemrzne, niet sa čoho báť. Že kvaple zo záchodových mís neviseli v slovenských domácnostiach ani v januári, ale hlavné škody boli napáchané v priemysle, radšej taktne zamlčali. Jediný, kto so súčasnou neistou situáciou môže byť spokojný, sú teda iba výrobcovia a predavači elektrických ohrievačov, palivového dreva, dvojplatničiek a teplých diek. Pri ďalšom prepade ekonomiky spôsobenom odstávkou plynu totiž Slovákov neuchlácholí ani to, že vyššie spomenuté vylepšenia domácností možno nebudú musieť použiť.

*
Ekonomická kríza udrela aj na Santa Clausa. Schudobnelí ľudia naňho túto sezónu kašlú. Začína sa november a inokedy vypredané miesta v špeciálnych chartrových letoch do jeho sídla v laponskom Rovaniemi sú stále zväčša neobsadené. Situácia začína byť vážna. Ak sa totiž osamelý a unudený Santa urazí, môže sa vykašlať aj on na nás. Ľahko sa potom stane, že po ňom preberie rajón Dedo Mráz z východu a donesie nám pod stromček ukrajinskú chrípku a plynovú krízu. S túžbou by sme potom spomínali na „zlaté“ ponožky a kravaty z predchádzajúcich rokov...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama