Mimochodom

Európa je pobúrená rozhodnutím švajčiarskeho referenda zakázať výstavbu minaretov. Svoju nevôľu vyjadril dokonca aj Vatikán. V Sudáne pár dní pred nešťastným referendom dostala 16-ročná kresťanka Silva Kassifová 50 rán bičom za to, že nemala dosť decentnú sukňu. Po tejto ovečke z kresťanského stáda zatúlanej v moslimskom svete ani pes neštekol.
Počet zobrazení: 1040

Nebojím sa zanechať…
Európa je pobúrená rozhodnutím švajčiarskeho referenda zakázať výstavbu minaretov. Svoju nevôľu vyjadril dokonca aj Vatikán. V Sudáne pár dní pred nešťastným referendom dostala 16-ročná kresťanka Silva Kassifová 50 rán bičom za to, že nemala dosť decentnú sukňu. Po tejto ovečke z kresťanského stáda zatúlanej v moslimskom svete ani pes neštekol.

Ohrdnutý Mikuláš
Ani tí, ku ktorým Mikuláš v noci z 5. na 6. decembra nezavítal, nemuseli vyjsť naprázdno. Stačilo si v nedeľu zapnúť Na telo. Mikuláš alias Dzurinda však darčeky nerozdával. Anjela síce nemal, ale čerta sa mu z Mareka Maďariča urobiť nepodarilo. Aspoň podľa hlasovania divákov nie.

Keď úraduje výnimka
Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté, tak nejako sa snažil obhajovať generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu Miroslav Mihalík činnosť fondu pri rozhodnutí o reštitúcii pozemkov vo Veľkej Lomnici. Nuž, v tomto prípade sa potvrdilo pravidlo, že výnimka potvrdzuje pravidlo.

Zaťatý Mikolaj
Celková úroveň slovenských vysokých škôl a ich fakúlt za uplynulých päť rokov stagnuje alebo mierne rastie. Tvrdí to štúdia mimovládnej Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry (ARRA). Samozrejme, že o nej informovali všetky médiá. Minister školstva Ján Mikolaj sa vyjadril, že nepovažuje štúdie mimovládnej ARRA za hodnoverné a neberie ich do úvahy.

Pozri, kto to hovorí
Mimochodom, Mikolajovi sa netreba čudovať. Veď ľudia poskytujúci jej finančné či politické krytie, majú jednoznačné zafarbenie: Ferdinand Devínsky, poslanec NR SR za SDKÚ, Radoslav Baťo, exšéfredaktor Trendu, Imrich Béreš, exposlanec za ANO, Martin Fronc, exminister školstva, poslanec NR SR za KDH, Pavol Lančarič, generálny riaditeľ Orange Slovakia, hlavný organizátor plesu politickej smotánky v Opere, Ivan Mikloš, ktorého netreba predstavovať, Jaroslav Pilát, výkonný riaditeľ MESA 10.

Aby bolo jasné
Aby bolo jasné, jeden z prvých think tankov MESA 10 – Centrum pre ekonomické a sociálne analýzy – „nezávislá, mimovládna a nezisková organizácia“ tiež nespadol z Mesiaca. Ešte v roku 1992 ho založili Pavol Hofman, Jozef Kučerák, František Šebej, Mikuláš Dzurinda, Ján Langoš, Anton Vavro, Ivan Mikloš, Gabriel Palacka, Pavol Kinčeš, Anton Dančo. Z nich za rok 2008 je v MESA 10 ešte stále uvádzaný Ivan Mikloš, ktorého netreba predstavovať.

Mikloš v ráži
Ivan Mikloš je v ráži. Jeho najfrekventovanejším slovom v súčasnosti je cirkus. V oslnení svojím výkonom ani nezbadal, ako sa sám mení na šaša.(pre poriadok treba uviesť, že niektoré médiá dali do titulku aspoň slovíčko vraj). Ak aj uverejnili nesúhlasné stanovisko ministerstva, podľa ktorého HPI klame a zavádza, pretože pacienti budú mať viac lacnejších liekov, prilepili ho k prvotnej informácii – ale titulok nezmenili. Tomu sa hovorí zasmradiť a ujsť.

A tak ďalej
A tak by sme mohli v ozrejmovaní, kto stojí za think tankmi pokračovať. A zrejme aj budeme. Aj v tom, kto ich financuje. Lebo ako napísal V. K. v internetovej diskusii k rozhovoru s Andrejom Ferkom zo Slova číslo 45/2009: „Namiesto tankov nás okupujú think tanky.“

* * *
Slovensko už druhý štvrťrok po sebe obhájilo pozíciu ekonomiky s jednou z najrýchlejších štvrťročných expanzií v rámci EÚ, čo nie je samozrejmosť. Pomalšie rastie Poľsko i Česko a prepadu hospodárstva stále čelia napríklad v Maďarsku, Rumunsku, Grécku, Španielsku či Estónsku. Povedal pre TASR hlavný analytik Volskbank Slovensko Vladimír Vaňo. (pravda.sk, 3. 12. 2009)

„Vláda našu vlasť ničí. Čím dlhšie bude ničenie, tým komplikovanejšie bude Slovensko obnoviť.“ (www.aktuality.sk, Na telo 6. decembra 2009)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984