Reklama
Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 9637 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 20

Lída Baarová: ozaj skutočný príbeh z nacistickej éry?

Práve som si pozrel český film Lída Baarová (2016), skutočný príbeh o herečke, ktorá sa stala počas nacistickej éry Goebbelsovou milenkou. Pri všetkej úcte, nacistické monštrum Goebbels je vo filme vykreslený ako citlivý a mimoriadne inteligentný sympaťák. Hitler ako rozvážna a múdra osobnosť. S výnimkou dvoch okrajových scén divák vlastne ani nezistí, čo na nacistoch vlastne bolo také zlé, však úplní pohoďáci. A ešte má tendenciu sympatizovať s herečkou, ktorej neskôr v okupovanom Česku vyčítajú, že paktovala s nacistami.

Dubček europoslancov nezaujíma...

Som hrdý na to, že v Európskom parlamente premiér Fico odhalil bustu Alexandra Dubčeka, našej najvýznamnejšej osobnosti v dejinách, symbol socializmu s ľudskou tvárou, ktorý sú vážia po celom svete. A nebudem ani komentovať, že dajaký Sulík Dubčeka označil za „kontroverznú“ osobnosť. To je akoby sa amatérsky futbalista z ŠK Horná Dolná vyjadroval o Maradonovi, to je proste na smiech. Dubčeka uznáva celý pokrokový svet, kým Sulík je len provinčný bratislavský šašo...

Hlávková s odseknutou hlavou... Lajčákovou

Videli ste už titulnú stranu časopisu .týždeň? Hlávková s mečom drží odseknutú Lajčákovu hlavu... Ja osobne by som za toto šéfredaktora poslal rovno na psychiatriu, ale nebudem teraz riešiť jeho diagnózu. Problém je, že toto je veľa aj z politického hľadiska. Myslím, že okrem .týždňa a Islamského štátu nikto nezobrazuje odseknuté hlavy tých, s ktorými nesúhlasí. Opravte ma, ak sa mýlim. A to teraz neriešim, že Lajčák neurobil nič zlé, za čo by si zaslúžil takúto morbídnu ilustráciu, naopak, dôstojne reprezentuje Slovensko.

Znôška rusofóbnych nezmyslov

Práve si čítam jednu z najstupídnejších deklarácií Európskeho parlamentu, v ktorej sa vyzýva k boju proti ruskej a islamistickej propagande (už len spojiť Rusov a islamských teroristov je prejavom čistého šialenstva). Mimochodom, deklaráciu predložila poslankyňa za stranu Právo a spravodlivosť, ktorá dnes vládne v Poľsku a do ktorej Európsky parlament búši od rána do večera za to, ako vraj ohrozuje demokraciu, právny štát a ľudské práva.

V Rakúsku vyhral kandidát ľavice...

Jasné, že je dobre, že v Rakúsku vyhral ľavicový kandidát a hlavne, že sa zastavila krajno-pravicová víťazná vlna. Ale, zasa, šampanské by som neotváral. Prezidentské voľby v Rakúsku vyhral kandidát, ktorý oblepil Rakúsko heslami „Vlasť“ a „Rakúsko“. A do toho tie malé písmenka, čo nikto nečíta, a ktoré tomu mali dať akože progresívny nádych... Marketingová taktika bola očividná: čokoľvek menej nacionálne by Van der Bellenovi voľby prehralo. Taký je zeitgeist. A, mimochodom, jeho oponent z krajnej pravice Hofer získal 46%, čo je takmer polovica Rakúska.

Od Hlávkovej pocitov k požiadavke fašistov

Dnes na zahraničnom výbore sme si konečne vypočuli slečnu Hlávkovú. Ohradila sa, že nie je referentka, ale štátna radkyňa. Bože môj dobrý, kvôli takýmto hlúpostiam zasadá parlamentný výbor. Mne je srdečne jedno, akú úradnícku pozíciu má slečna, podstatné je, že o veciach majú rozhodovať demokraticky zvolení zástupcovia ľudí, ministri, prípadne nimi poverení vysokí úradníci. Ak štátna radkyňa nemá dôkaz, že došlo k porušeniu zákona alebo k nejakej korupcii, tak nevidím dôvod, aby sme sa venovali jej pocitom.

Zahraničný výbor parlamentu o blogu Hlávkovej

Ráno na ôsmu zvolala opozícia zahraničný výbor kvôli blogu mladej referentky Zuzany Hlávkovej. Došiel po prvýkrát aj Beblavý, ktorý je notorický absentér a flákač. Rokovacia miestnosť praskala vo švíkoch, najskôr som si myslel, že niekde vypukla vojna, keď je taký záujem novinárov o zahraničný výbor, ale nie, oni si chcú len kopnúť do štátu. Inak je im všetko jedno.

Hlávková? Absolútne dno „žurnalistiky“!

Je výborné, že pravicové médiá tu už niekoľko mesiacov vedú náruživú kampaň proti tzv. alternatívnym médiám, lebo tie vraj neponúkajú fakty. Vysmievajú sa im, že rôzne „zemaveky“ citujú nejakých smiešnych profesorov o očkovaní, vysmievajú sa im, že uverejňujú konšpiračné teórie a podobne. Lebo vraj korektnú, priam vedeckú novinársku prácu robí iba penťácke Sme a exoti z Denníka N. No jo. A čo príde potom?

Nech žije 17. november 1989!

Nech žije 17. november 1989! Zbavili sme sa hnusného totalitného štátu, ktorý z čírej zloby dal každému človeku prácu a základné sociálne istoty. No fuj! Brániť ľuďom slobodne umierať od hladu, to je proste ťažký zločin proti ľudskosti. A keby len to. Ten svinský socializmus dal ľuďom aj bývanie a nehanebne pošliapal ich slobodu prespávať v kartóne pod mostom či sa zadlžiť na celý život kamarátkou hypotékou. No proste hnus.

Trump - aj o priepasti medzi elitami a masami

Od júla tvrdím, že vyhrá Trump. Vyzerá to tak, že som sa nemýlil (pozn. Slovo – dané na FB ešte pred definitívnymi výsledkami). Dva dôvody. Prvým a najdôležitejším, že ľudia majú po celom svete plné zuby neoliberálnej globalizácie a tak nebudú voliť establišment. V USA doplatili na globalizáciu najmä robotníci v okolí priemyselných centier a tí rozhodnú. Clintonová bola kandidátkou Walll Streetu, čo bola jej najväčšia slabina, ale dôvod je širší.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.