Reklama
Reklama

Blog používateľa Ľubo Dzurák

Celkový počet zobrazení titulu: 6786 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

Príčina verzus následok

Covid-19 nám všetkým dočasne zmenil život. Hádam jediné „pozitívum“ je len v tom, že uväznení doma máme akosi viac sa zamyslieť nad životom, nad dobou, ktorú práve žijeme.  Necítim sa byť odborník na veľa z tých vecí, ktoré nás denne obklopujú, ktoré nám momentálne viac strpčujú ako spríjemňujú život. O jednom som však presvedčený, že za všetko to zlé, za všetko s čím sme nespokojní, si môžeme hlavne sami. Neustálou honbou za peniazmi, majetkom, mocou, ničíme našu planétu.

Aby sa myšlienka Matoviča, nestala matom pre Slovensko

Hovorí sa, že ak dobrú myšlienku nesprávne realizujeme, môže mať úplne opačný výsledok, ako z nej očakávame. Mám osobne obavu, že takto nejako dopadne aj nápad premiéra o celoplošnom testovaní. Nemám naozaj žiadne výhrady proti tejto myšlienke. Nakoniec, kto z nás by nechcel vyhnať Covid-19 nielen zo Slovenska, ale aj z celej planéty. Jediné, čo mi na tom prekáža, že je to klasická politická myšlienka.

Hon na čarodejnice

Aj keď o živote v stredoveku sa dozvedáme len z kníh, či filmov, predsa sem-tam sa dostane niečo aj keď v inej podobe i do našej doby. Tou čarodejnicou je dnes Smer-SD a jeho vrcholoví predstavitelia. No a naši novinári (česť výnimkám) sú tí, ktorí sa ho snažia za živa upáliť. Je až neuveriteľné, koľko priestoru dnes venujú strane, o ktorej málo písali, keď bola vládnou. Je naozaj dojemné, ako sa snažia „poradiť“, ako s ňou súcitia. Našli si na to aj vhodnú barličku v nedávno zverejnených preferenciách.

Šťastnú cestu, Socialisti!

Som rád, že sa p. Chmelárovi za pomerne krátky čas podarilo vyzbierať potrebný počet podpisov na zaregistrovanie strany – hnutia Socialisti.Sk. Aj preto som si so záujmom vypočul včerajší rozhovor s ním na TA3. Ako ľavičiar naozaj s mnohými jeho myšlienkami musím len súhlasiť. Plne súhlasím s tým, že na Slovensku chýba od zániku SDĽ klasická ľavicová strana. Nech mi priatelia v SMERe-SD prepáčia, ale pre mňa je táto strana skôr akousi ľavicovou smotánkou. Chýba mi tam srdiečko, zanietenie, presvedčenie. Ľavicoví funkcionári v regiónoch úplne spohodlneli.

Deň matiek

Milé dámy, no v týchto dňoch predovšetkým mamy, je mi cťou sa dnes k vám prihovoriť pri príležitosti vášho sviatku – Dňa matiek.

Je do určitej miery symbolické, že váš sviatok si pripomíname v najkrajšom mesiaci roka, v mesiaci lásky a porozumenia, v máji. Máj je však aj mesiacom, keď sa príroda začína prebúdzať zo zimného spánku, čím sa prakticky začína jej nový život. Presne tak, ako vďaka vášmu poslaniu, privádzať na tento svet nové životy, ktoré sú zárukou existencie budúcich generácií.

Aspoň niečo pozitívne – MDŽ

V posledných dňoch si naozaj naši občania toho pozitívneho, vzhľadom na to, čo sa momentálne deje na Slovensku, len málo užijú. Samozrejme, situácia je vážna, treba sa jej venovať a pre pokoj nás všetkých ju treba aj čo najskôr vyriešiť. Mnohí hovoria, že je to preto, lebo doba je zlá. Omyl priatelia, doba je vždy taká, akí sú ľudia. Tá dnešná nie je žiadnou výnimkou. Predsa len by sme mohli aspoň 8. marca, jednu spoločne urobiť.

Tak, takto teda nie, pán prezident!

Bonmot je vtipný výrok, slovná hračka na nejakú vec, udalosť či osobu. Ak je vtipný či trefný, určite sa mnohí nad takýmto výrokom úprimne pousmejú. To, čo vyslovil, aj keď nepriamo na adresu A. Dubčeka český prezident M. Zeman, však nebolo ani vtipné, ani trefné.

8. marec – MDŽ

Pripomínať na stránkach Nového slova význam Medzinárodného dňa žien pre našu spoločnosť, náš dnešný život určite mnohým môže pripadať ako nosenie dreva do lesa. Drvivá väčšina tých, ktorí pravidelne navštevujú túto, na Slovensku, žiaľ, jedinú ľavicovú stránku, nemá problém s významom i hodnotou tohto sviatku pre dnešnú dobu. Našťastie dnes aj vďaka NS sa MDŽ zbavil nálepkovania ako komunistického či pre ženy nevhodného sviatku.

Demagógia najhrubšieho zrna

To, čo predviedli na tlačovke po mimoriadnej schôdzi NR SR, kde sa mal odvolávať premiér, páni a dáma z OĽaNO, to bola naozaj už silná káva. Nepozerám TB tejto strany, ale keď išli doslova hrôzostrašné titulky na TA3, zvedavosť, čo sa to strašné na zasadnutí nášho parlamentu udialo, jednoducho zvíťazila. No musím povedať, že som zostal smutný a sklamaný z toho, čo títo naši „hviezdni“ poslanci vyprodukovali.

Do čerta s medailami, do čerta s hodnosťami!

Tak sa zdá, že náš parlament bude v najbližšom čase riešiť ďalšiu mimoriadne dôležitú vec, ktorá sa bezprostredne týka životnej úrovne našich občanov. Udeľovanie vojenských hodností sa stalo zo dňa na deň top témou Slovenska. Trápne, ponižujúce, nechutné. Bežný človek už naozaj nevie, či sa nad takýmto niečím má smiať, alebo plakať.

Stránky

Ľubo Dzurák

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy