Reklama
Reklama

Blog používateľa Ľubo Dzurák

Celkový počet zobrazení titulu: 2104 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

Aspoň niečo pozitívne – MDŽ

V posledných dňoch si naozaj naši občania toho pozitívneho, vzhľadom na to, čo sa momentálne deje na Slovensku, len málo užijú. Samozrejme, situácia je vážna, treba sa jej venovať a pre pokoj nás všetkých ju treba aj čo najskôr vyriešiť. Mnohí hovoria, že je to preto, lebo doba je zlá. Omyl priatelia, doba je vždy taká, akí sú ľudia. Tá dnešná nie je žiadnou výnimkou. Predsa len by sme mohli aspoň 8. marca, jednu spoločne urobiť.

Tak, takto teda nie, pán prezident!

Bonmot je vtipný výrok, slovná hračka na nejakú vec, udalosť či osobu. Ak je vtipný či trefný, určite sa mnohí nad takýmto výrokom úprimne pousmejú. To, čo vyslovil, aj keď nepriamo na adresu A. Dubčeka český prezident M. Zeman, však nebolo ani vtipné, ani trefné.

8. marec – MDŽ

Pripomínať na stránkach Nového slova význam Medzinárodného dňa žien pre našu spoločnosť, náš dnešný život určite mnohým môže pripadať ako nosenie dreva do lesa. Drvivá väčšina tých, ktorí pravidelne navštevujú túto, na Slovensku, žiaľ, jedinú ľavicovú stránku, nemá problém s významom i hodnotou tohto sviatku pre dnešnú dobu. Našťastie dnes aj vďaka NS sa MDŽ zbavil nálepkovania ako komunistického či pre ženy nevhodného sviatku.

Demagógia najhrubšieho zrna

To, čo predviedli na tlačovke po mimoriadnej schôdzi NR SR, kde sa mal odvolávať premiér, páni a dáma z OĽaNO, to bola naozaj už silná káva. Nepozerám TB tejto strany, ale keď išli doslova hrôzostrašné titulky na TA3, zvedavosť, čo sa to strašné na zasadnutí nášho parlamentu udialo, jednoducho zvíťazila. No musím povedať, že som zostal smutný a sklamaný z toho, čo títo naši „hviezdni“ poslanci vyprodukovali.

Do čerta s medailami, do čerta s hodnosťami!

Tak sa zdá, že náš parlament bude v najbližšom čase riešiť ďalšiu mimoriadne dôležitú vec, ktorá sa bezprostredne týka životnej úrovne našich občanov. Udeľovanie vojenských hodností sa stalo zo dňa na deň top témou Slovenska. Trápne, ponižujúce, nechutné. Bežný človek už naozaj nevie, či sa nad takýmto niečím má smiať, alebo plakať.

Stane sa z nás Charta?

Čas vianočný je pre množstvo ľudí príležitosťou na pokojné zamyslenie nielen nad končiacim sa rokom, ale aj nad dobou, ktorú práve žijeme. Bez emócií a s patričným nadhľadom, pri káve a pohári vína sa o to snažím aj ja. Pri tomto zamyslení sa mi pomáha aj Nové slovo. Prešiel som si množstvo článkov a príspevkov od ľudí, ktorí pravidelne, alebo len príležitostne prezentujú svoje názory, postoje a úvahy. Keď to chtiac-nechtiac porovnám s tým, čo v tomto roku prezentovali naše nezávislé média, pripadám si ako Alenka z ríše divov.

V akej spoločnosti to vlastne žijeme?

„Tak ako vedomosti ešte nezaručujú múdrosť, tak aj demokracia nezaručuje pravdu a objektívnosť.“

Zabúdame na Svätoplukove prúty?

Bol som naozaj zvedavý, ako zareaguje premiér na slová prezidenta, ktoré boli uverejnené v týždenníku Trend. Trošku som sa obával, že zareaguje podobne ako niekoľkokrát v nedávnej minulosti. Bol som však príjemne prekvapený jeho reakciou.

Na Slovensku je to opäť raz tak (vlastne stále tak)


V každej normálnej rodine, a to nielen v slovenskej, platí nepísané pravidlo, že keď si pozveme niekoho na návštevu, snažíme sa byť nielen pohostinní, ale ani nezaťažujeme hostí svojimi problémami a starosťami. Práve naopak, snažíme sa rodinu ukázať v tom najlepšom svetle, a ak je na to dôvod, sem tam sa aj pochváliť nejakým tým úspechom.

A už sa blýska, žiaľ, asi nie na lepšie časy

Na to, že politika je panským huncútstvom, sme si už všetci po politickom prevrate v roku 1989 akosi zvykli. To, že sa politika hlavne pred voľbami pomaly, ale iste stáva nedôstojnou, až špinavou záležitosťou, tak na to si aspoň ja nezvyknem nikdy. Vždy som bral a budem osobne brať každé voľby ako súťaž myšlienok, názorov a ideí. Vždy som hľadel na človeka, na jeho hodnoty, a nie na politickú stranu, ktorú reprezentuje. Tí, čo sa o politiku zaujímajú, tí ktorí jej aj rozumejú, možno aj chápu, to čo sa dnes začína u nás diať.

Ľubo Dzurák

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.