Reklama
Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 20769 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 1

O dvoch prúdoch v ľavicovom hnutí alebo Nenaletieť neoliberálom

Ako som sľúbil, nebudem sa vyjadrovať k vnútrostraníckym veciam. Môžem iba potvrdiť, že plne stojím za Robertom Ficom a nevidím voči nemu vo vedení strany žiadnu alternatívu.

Fico je garanciou ľudovej ľavicovej politiky, ako aj jednoty strany.

NORMÁLNA HODNOTOVÁ DISKUSIA

Celé to má ale širší hodnotový kontext, ktorý sa pokúsim vysvetliť ako ľavicový politológ, nie ako politický aktér v tomto súboji. Nech sa to zbytočne nebulvarizuje – pretože nejde o žiaden osobný spor.

Prepisovanie dejín je zločin proti ľudskosti


Tento týždeň sme si pripomenuli oslobodenie Bratislavy od fašistov. Poklonil som sa našim hrdinom na Slavíne, ale prvýkrát som chýbal pri Redute, kde sa takisto tradične oslavuje oslobodenie Bratislavy.

CHCÚ NÁM UKRADNÚŤ AJ OSLAVY VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM

Nové vedenia mesta totiž nepozvalo poslancov NR SR (stalo sa tak prvýkrát!) a naopak, osobitný priestor vytvorilo pre najväčšieho rusofóba na Slovensku - Kisku.

Prečo som ľavičiar

Priatelia, len malá odborná poznámka. Cítim, že niektorí ľudia majú zmätok v tom, keď sa povie „vlaky zadarmo“ či „obedy zadarmo“. Roky som prednášal sociálnu politiku a napísal o sociálnom štáte niekoľko kníh, takže viem, o čom hovorím.

VLAKY ZADARMO – SÚ NAOZAJ ZADARMO?

Zomrel profesor Miroslav Kusý

Zomrel profesor Miroslav Kusý. Viem, že mnohí z vás, priatelia, ste asi neboli nadšení z toho, ako útočil na ľavicu, na Smer, na Roberta Fica... Ale v dnešný deň sa patrí vyjadriť úctu k človeku, s ktorým som v mnohom nesúhlasil, ale napriek tomu som ho rešpektoval. A myslím to úprimne.

Bol to významný filozof a jeho klasickú knižku o marxistickej filozofii som ešte ako študent doslova hltal. Jeho osobný príbeh po roku 1968 vysvetľuje, prečo sa jeho názory časom zmenili. Nedovolím si to súdiť. Opakujem - ako filozof mal moju úctu.

Smutná bilancia deklarácie ľudských práv

Dnes si celý svet pripomína 70.výročie od prijatie Všeobecnej deklarácie ľudských práv.

Liberáli tlieskajú, liberáli oslavujú. A všetci ostatní blčia hnevom nad tým, aké svinstvá vo svete sa v mene ľudských práv udiali za tých 70 rokov.

Spomíname na protikomunistické prevraty, ktoré dali ľuďom chudobu a boháčom „ľudské práva“.

Spomíname na všetky tie imperiálne vojny, v ktorých lietali Havlove „humanitárne bomby“.

Súd odsúdil prezidenta za pozemkový podvod!

Tak toto je bomba! Kiska prehral súd o pozemok. Čiže dnes je už aj súdnou cestou potvrdené, že je pozemkový podvodník. Sudca ho nepriamo vyzval, aby odišiel z politiky.

A presne na to isté ho vyzývam aj ja. Slovensko nemôže mať za prezidenta odsúdeného provinčného kšeftára, ktorý s pomocou mafiánov oberá ľudí o pozemky!

Tak predsa mal pravdu s prepojením najvyšších štátnych funkcionárov a mafie – mohol rovno povedať, že myslí seba a nemuseli sme sa hádať.

Že práve „profesorka“ Radičová...

Že práve Radičová sa ide vyjadrovať k Dankovej rigorózke. No to ma podržte. Ja sa k predsedovi koaličnej strany nebudem vyjadrovať, ale dnešné Radičovej vystúpenie ma teda zdvihlo zo stoličky. Pretože sa pohybujem v akademickej sfére a viem, čo sa o Radičovej profesúre hovorí. A toto, čo spravila, je lacné, podlé a úbohé.

Kiska má nového spojenca. Krajnú pravicu

Je po polnoci a parlament stále rokuje. Niekoľko hodín sa búrlivo rokovalo o zmene ústavy, ktorá by zabránila Kiskovi vyberať ústavných sudcov. Išlo o prelomový ústavný zákon, ktorý mohol podvodníka Kisku dramaticky oslabiť.

Pokus o majdan na Slovensku a jeho aktéri

Čítali ste, ako vysvetľuje kauzu Kuciak bývalý český sociálnodemokratický premiér Jíři Paroubek? Úplne presný a výstižný článok: vinu za pokus o štátny prevrat nesie podľa Paroubka prezident Kiska a zahraničné tajné služby.

POKUS O ŠTÁTNY PREVRAT NA SLOVENSKU

Malo to byť veľkolepé revolučné divadlo...

Malo to byť veľkolepé revolučné divadlo, milión svetielok ako na protestoch v Rumunsku, celé Slovensko na nohách, všeľudový odpor voči krutovláde, ach! Pravda, láska, nádej. A slušnosť! Do toho trepotajúce americké, pardon, slovenské vlajky. Juj, mal to byť revival, na aký sa nezabúda... A nakoniec bol z toho len tuctový opozičný míting.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy