Reklama
Reklama

Blog Ladislav Hohoš

Celkový počet zobrazení titulu: 8399 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 1

Predpoveď Stratfor 2015-2025

Uznávaná americká spravodajská organizácia Stratfor, na čele ktorej je známy prognostik a politický analytik George Friedman, vydala najnovšiu už piatu predpoveď na najbližších desať rokov. Ide o krátkodobú predpoveď na päť rokov, prvá z nich je z roku 1996. Tieto predpovede sa zameriavajú na významné trendy a tendencie vo svetovom meradle.

Ešte horšia hrozba ako TTIP alebo korporativistický puč

Hrozí privatizácia zásobovania pitnej vodou a energiami, ako aj poskytovanie našich bankových dát do USA! Táto konšpirácia sa dá pochopiť, lebo už o desať rokov nebude dosť nezávadnej vody pre energetiku a poľnohospodárstvo.

Čo ak sa nám to vymkne z rúk? Rozhovor s Michailom Gorbačovom v der Spiegel.

Všetko sa nám môže vymknúť z rúk

Pod uvedeným titulkom najnovšie číslo renomovaného týždenníka Der Spiegel prináša interview korešpondenta Matthiasa Scheppa s Michailom Gorbačovom. V tomto rozhovore sa 83-ročný Gorbačov zamýšľa nad ukončením studenej vojny po páde Berlínskeho múru a nad obnovením studenej vojny v súčasnosti. Hovoril aj o svojom komplikovanom vzťahu ku kancelárke A.Merkelovej, ktorú si váži po ľudskej i politickej stránke. Vyhradil si však právo na kritiku, tak ako ona má právo kritizovať jeho.

USA by sa mali pripravovať na pokračujúcu neistotu ohľadom svojho postavenia vo svete

Rusko sa pripravuje na pokračujúcu neistotu ohľadom svojho postavenia vo svete. Takto výstižne analytik G.Friedman charakterizoval najnovší prejav V.Putina na Federálnom zhromaždení v Kremli a dodal, že nejde o neškodnú tirádu. Putin zdôraznil, že iba vyspelý a zjednotený národ a naozaj suverénny a silný štát môže vydržať. Pripomenul, že kedykoľvek sa Rusko začne javiť ako príliš silné alebo nezávislé, Západ uplatňuje širokospektrálnu politiku zadržovania, pričom túto stratégiu používa celé storočia.

Dlhodobá stagnácia - zmena stratégie

Nouriel Roubini vo svojom najnovšom komentári na základe kombinácie vysokého dlhu a narastajúcej nerovnosti predpovedá dlhodobú stagnáciu , ktorá z politického hľadiska sťažuje realizáciu štrukturálnych reforiem. Nekonvečná monetárna politika namiesto toho, aby napumpovala kredity do reálnej ekonomiky, väčšinou zvýšila bohatstvo najbohatších, ktorí mali najväčší prospech z oživenia hospodárstva. Toto oživenie však vytvára bubliny v cenách aktív.

Ad svetová vojna

Viem, že moje články o hrozbe tretej svetovej vojny, ktoré chápem ako varovnú prognózu, sa väčšinou neberú vážne. Preto by som chcel odkázať na kázeň pápeža Františka na cintoríne obetí prvej svetovej vojny Repuglia, v Gorizii pri slovinských hraniciach. Pápež presne vystihol povahu začínajúcej tretej svetovej vojny ako "rozkúskovanú vojnu" v ohniskách vrátane Ukrajiny. Predtým som v komentári zaznamenal termín "nejednoznačná vojna" (T.G.Ash), z hľadiska spôsobu vedenia ide o hybridné vojny. 

Stránky

Ladislav Hohoš

Bližšie informácie na Facebook - Ladislav Hohoš.

Blogy