Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Blog Ing. Peter Zajac-Vanka

Celkový počet zobrazení titulu: 14154 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

To si už nepripomenieme Košický vládny program?

Akosi sa vo víre udalostí a tohtoročných sviatkov stratilo pripomenutie tak významnej historickej udalosti, akou bolo prijatie Košického vládneho programu dňa 5.apríla 1945, teda tiež ide o okrúhle sedemdesiatročné výročie.

Len "omyl" v pojme?

Vraj, reštrukturalizácia Váhostavu.

Každý ekonóm vie, aká je to kravina.

V prípade Váhostavu ide o reštrukturalizáciu DLHU Váhostavu. Ergo, Váhostav skrachoval!

...viac nenapíšem, môžem byť "vymazaný" ...

Nemiestne ticho...

Ďalšia tisícka manifestujúcich za mier a proti základniam NATO hlasne a takmer poldruha hodiny stála, rečnila a manifestovala "pod Hviezdoslavom" na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave vo štvrtok 26.marca od piatej popoludní.

Tak to sme tu už ozaj za debilov?!

Nebolo to viac ako možno pred rokom a pol, dvomi, keď sa trochu "preriekol" v zápale diskusie na Klube Nového Slova náš uznávaný vedec Peter Staněk zo SAV tuším v téme o Tektonických zlomoch..., že na Slovensku sa chystá taký zaujímavý sociálno - ekonomický experiment pod kuratelou EU či Nemecka, pri ktorom sa na malej krajine s malým národom "odskúša" pôsobenie zahraničných investorov v tom pozitívnom zmysle, teda ako odskúšať v krajine so silným strojárskym zázemím pomocou zainvestovania do priemyslu "vzor" pre Európu s dobre fungujúcou ekonomikou a sociálnym zázemím.

Prečo nie je na Ukrajine stále ešte mier?

Dvojtvárnosť oficiálnej kyjevskej politiky:

V tom istom čase, keď prezident kyjevskej Ukrajiny v Nemecku rečnil o nutnosti "dodržiavať Minské dohody" a potvrdzoval, že ukrajinská armáda sa stiahla, v regiónoch Donecka a Luhanska naďalej umierajú ľudia strelami a v incidentoch.

Hviezdoslav sa usmieval a my sme protestovali proti NATO a za mier - 12.marca 2015

Bolo nás tam tisíc ľudí - celé Slovensko!

Prvý krok správnym smerom: Gabčíkovo

Vieme, že tento proces nápravy krívd privatizácie a rozpredaja národného hospodárstva bude dlhý a bude trvať roky. Ale tak ako som kritikom Smeru Sociálnej demokracie, veľmi rád pochválim, že proces prinavrátenia Gabčíkova do štátnych rúk je ozaj prvy krok správnym smerom.

Netreba veľa zatiaľ komentovať. Tu sú slová a vety z tlačovej konferencie i zo správ denníka Pravda:

Sopka Ukrajina: Spáleniská po fronte a nové ohniská...

Je už požiar na juhovýchode Ukrajiny definitívne uhasený?

Krutý debaľcevský "gordický" uzol v Minsku - prečo?

Po šestnástich hodinách (16 hod!) a prebdelej noci rokovaní za zatvorenými dverami medzi predstaviteľmi Európskej Únie (Hollande, Merkelová), prezidentom Ruskej federácie  Vladimírom Putinom a prezidentom Kyjevskej Ukrajiny Porošenkom je podľa posledných správ prakticky dohoda na 80 percent možná...

Tých 20 percent je v rukách Porošenka a predstaviteľov Doneckej a Luhanskej ľudových republík, ktoré v ostrom vojenskom konflikte vnútri Ukrajiny po prvý raz možno budú rokovať priamo s prezidentom Ukrajiny. Ak.

Ako zabrániť kolapsu Ukrajiny? Bankrot ekonomiky a vojenská porážka kyjevského režimu je na spadnutie...

Takmer by sa dali citovať najnovšie súčasné správy o dianí okolo Ukrajiny: Hollande a Merkelová boli u Porošenka a potom leteli do Moskvy, majú nejaké návrhy a rokujú o ich odsúhlasení jednou i druhou stranou. Ak sa to podarí, občianska vojna na Ukrajine sa zastaví možno už dnes...

To je vynikajúca správa. Aj Kerry z USA sa pohol do Kyjeva, s poverením Obamu rokovať o podpore... aj Robert Fico vycestoval spolu s ministrom hospodárstva do Kyjeva... s "balíčkom" sedemsto miliónov EUR...to radšej ani nekomentujem....

Čože sa to deje?

Stránky

Ing. Peter Zajac-Vanka

Blogy