Reklama
Reklama

Blog Dušan Čaplovič

Celkový počet zobrazení titulu: 1923 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 1

Nehorázny paškvil na dresoch hokejovej reprezentácie

Nový vizuál, ktorý má nahradiť štátny znak na dresoch našej hokejovej reprezentácie, je skutočne nehoráznym paškvilom, mačkopsom v posvätení pomazaných hláv predstaviteľov Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) pod vedením podnikateľa Martina Kohúta. Prezident SZĽH prejavil týmto činom hrubú neznalosť významu štátnej symboliky, chránenej Ústavou SR a ústavným zákonom o štátnych symboloch Slovenskej republiky a ich používaní.

Neprípustné diktovanie ukrajinského veľvyslanca

Vrátil som sa z gréckeho ostrova Zakynthos, pekný týždeň, pekné zážitky a natrhnutý lýtkový sval, ale opäť doma, na Slovensku. A hneď počúvam o veľkej, vraj neprípustnej afére v spojitosti so súkromnou cestou niektorých poslancov NR SR na ruský Krym.

Pohoda Kiska: Prevziať moc

Priatelia, už som nechcel počas leta písať, hodnotiť, napokon veď nastal čas dovoleniek (aj ja sa chystám na relax), ale nedá mi, prepáčte, musím zareagovať na nedávnu Pohodu a vyjadrenia pána prezidenta A. Kisku.

Dámy a páni, spamätajte sa

Včera som si prečítal o tom, že šesťdesiat poslancov zo 751-členného Európskeho parlamentu, naprieč celým politickým spektrom, a z takmer všetkých krajín Európskej únie, zaslalo otvorený list adresovaný vládam členských štátov EÚ s výzvou na diplomatické bojkotovanie futbalových majstrovstiev sveta v Rusku (14. júna – 15. júla 2018). Dôvodom tejto výzvy je podľa europoslancov vyjadriť protest proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorý znevažuje hodnoty EÚ.

Strela do postavenia mimo hry

Včera som bol nemilo šokovaný výzvou podpísaných umeleckých, kultúrnych pracovníkov, medzi nimi mnohých osobností nášho súčasného kultúrneho života, ktorých si za nimi vykonané umelecké dielo, umelecké stvárnenia na divadelných doskách či vo filme, v televízii, rozhlase, veľmi vážim. Ich výzva na odvolanie novej, prezidentom menovanej, ministerky kultúry SR Ľ. Laššákovej, ešte pred hlasovaním o dôvere vláde v NR SR, bola strela do postavenia mimo hry.

Rešpektujem – a odmietam!

Vrátil som sa z NR SR, kde sa konal Výbor NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport; bol skutočne odborný, profesionálny, nie falošný, ako pri častých tlačovkách a vystúpeniach v pléne poslanca Igora Matoviča. Dlhodobo som si, obrazne povedané, hrýzol do jazyka, nechcel som sa k nemu vyjadrovať, je to pod moju úroveň.

Špinavo v parlamente o Čistom dni

Slovenský parlament sa vinou niektorých poslancov čoraz viac prepadá do suterénu. Mal by byť prostredím pre odbornú, ideovú diskusiu, avšak je miestom a doslovným kolbišťom či ringom, najmä pre tých, čo sa nevedia ovládať, a jedinú obsahovú výbavu majú na úrovni spoločenského suterénu. Jačia, skučia a kričia. Aj napriek tomu, že sa vo svojich životopisoch honosia vzdelaním, ich úroveň jazyka, reči, prezentácie názorov a argumentov je plochá, ba často až surová.

Zabúda, že je prezidentom Slovenskej republiky...

Nemôžem pochopiť konanie nášho prezidenta, iba ak... a to napíšem v závere. Jeho podraz v rámci stretnutia prezidentov V4 v Rzeszówe v Poľsku tým, že odmietol spoločný postup pri riešení migračnej krízy a odmietol sa zúčastniť na záverečnom spoločnom obede prezidentov, veľmi nepekne reprezentoval Slovensko. Asi „utekal“  za spriazneným Dalajlámom XIV. na Slovensko, pričom jeho neoficiálne stretnutie s ním dokázalo, že zabúda, že je prezidentom Slovenskej republiky.

Dušan Čaplovič

Doc., PhDr. Čaplovič Dušan, DrSc.
Narodený: 18. 09. 1946 v Bratislave
Postavenie: poslanec a člen Výboru Národnej rady pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport; náhradný člen Výboru NR SR pre európske záležitosti; člen Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činností NBÚ.