Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Archív článkov
Máloktorá historická udalosť je taká zaznávaná a zároveň vytesňovaná z verejného vedomia, že aj samotná historická veda má problém pravdivo a vecne uchopiť udalosti spred takmer sto rokov. Ruská revolúcia 1917 takou je.

Je dôkazom pretrvávajúcej životaschopnosti myšlienok, ktoré prežili nielen útoky prirodzeného protivníka –...
Dokedy sa na to vydržíme pozerať, ako technologicky dokonalé vojenské monštrum v rukách šialenej zločineckej vlády Izraela lynčuje zbedačené palestínske rodiny americkými F16-kami. Vraždenie v dvojmiliónovom koncentračnom tábore Gaza pokračuje.

Ako si môže niekto myslieť, že bombardovanie obytných štvrtí, škôl a nemocníc s ...
Smer potrebuje revitalizovať svoj politický program o to viac, že nevyhral posledný volebný súboj a do volieb ostávajú ešte/už len dva roky.

Strategický ťah, ktorým by sa zvýšil tzv. koaličný potenciál Smeru pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami tým, že Smer bez R. Fica by bol pre niektoré pravicové strany prijateľnejší...

Nepokoje vo Venezuele si od vypuknutia začiatkom februára až doposiaľ vyžiadali 18 životov. Spôsob, akým protesty prebiehajú, sa nedá nazvať spontánnym a už vôbec nie masovým. Protesty sú takmer výlučne sústredené v bohatých štvrtiach a mestských častiach vyššej strednej triedy, z ktorej mladí radikáli sami pochádzajú. Ako keby sa nepokoje odohrávali v takej časti...