Reklama
Reklama

Archív článkov

V Slove sme 20. augusta 2012 uverejnili vysokoškolskú prácu Ivana Špániho z roku 1969. Keďže jedným z tohoročných osmičkových výročí je aj okupácia Československa 21. augusta 1968, považujeme za vhodné opäť pripomenúť tento text. (red.)

 

Začiatkom roku 1969 sme dostali na katedre žurnalistiky od doc. Ľuboša Šefčáka za úlohu zostaviť...

Nie Paška, nie biele ani bieločierne vrany, ani údajne predražené CT-čka, ani kompa, ale valorizácia dôchodkov o 1,90 € bola hlavnou príčinou, že Smer-SD nevyhral voľby tak, ako si to predstavoval. Nechal sa toľko hecovať, že je stranou pre dôchodcov, až im chcel zalepiť oči akurát tak vlakmi zadarmo, no každý dôchodca si ľahko spočítal, o koľko eur ho dostal nový...

Tohto roku vzbudilo vzrušenie priznanie Jana Stráskeho (posledného federálneho premiéra),  v čase kupónovej privatizácie blízkeho spolupracovníka jej otca Václava Klausa o tom, ako sa „už vtedy hovorilo: najlepšie by bolo zhasnúť. Nech si to tí šikovnejší rozoberú“ a že zámerom kupónovej privatizácie bolo čo najrýchlejšie „akumulovať kapitál do rúk niekoľkých ľudí“.

...

Nikde v Európskej únii nežije u rodičov toľko dospelých detí ako na Slovensku. Médiá špekulujú, či je to preto, lebo mladým sa nechce si brať hypotéky, alebo či je na príčine vysoké percento katolíkov v populácii. (To by ešte by mohli hľadať hoci aj súvzťažnosť s rýchlosťou vetrov...)

Pokiaľ ide o hypotéky, hádam by sa aj mladým chcelo zadlžiť, no vysoké percento nepracujúcich mladých...

„Výška poplatku sa určuje od účtovnej hodnoty akcií. Platiť teda musia aj majitelia skrachovaných a neexistujúcich firiem.“

Aj keď si desaťkrát prečítam tento skvost v pomerne serióznom médiu, šľak ma ide trafiť, akoby povedal nielen Július Satinský. Prečo sa ten redaktor nespýtal šéfky spoločnosti RM-S Market, ktorej sprostredkovateľským médiom sa stal tento držiak na mikrofón, na akom...

Dvadsať rokov po rozdelení Československa sa bývalý námestník ministra obrany J. Pospíšil na obrazovke televízie chváli, ako v prospech Čechov obabral Slovákov, keď poslali ministra I. Andrejčáka na týždňový ekologický seminár do Nórska, aby potom mohol vo federálnej vláde namiesto neho Pospíšil hlasovať a pozmeniť pôvodný návrh ministerstva na delenie majetku v armáde v prospech Česka.

...

Dôchodcom v týchto dňoch začínajú prichádzať oznámenia zo Sociálnej poisťovne o tom, ako sa im zvyšuje dôchodok od 1. januára 2013. Starobný dôchodok sa zvyšuje v podstate každému rovnako, o 11,20 €. A zaiste vezmú do rúk ceruzku a spočítajú si, o koľko by sa im zvýšil dôchodok po starom, keby súčasná vláda nesiahla na valorizáciu v prvom pilieri a valorizovala všetky penzie o 3,05 %.

...

Vstup Bieleho domu, nie zahraničného
kapitálu, bol titulok článku, pod ktorým
som v máji roku 2000 uverejnil v Slove
analýzu niektorých súvislostí predaja VSŽ
(Východoslovenských železiarní) americkej
spoločnosti U. S. Steel.
Dnes zisťujem, že na článku netreba ani
po rokoch nič meniť a že vtedajšie obavy
z nevýhodného predaja sa iba potvrdili.
...