Reklama
Reklama

Archív článkov

Po úspešnom básnickom hite Mám bosé srdce (Arkus, Senica 1998) sa básnik Vojtech Kondrót prihovára čitateľovi ďalšou uhrančivou knihou Súkromná modlitba (Odkaz, Bratislava 2001), ktorá syntetizuje cyklus najnovších veršov s výberom mapujúcim vrcholné kóty autorovej doterajšej tvorby, reprezentovanej predchádzajúcimi trinástimi výraznými knižnými súbormi básní.

...

Pozoruhodný článok Petra Greguša Fidel Castro ako terč a debakel americkej politiky (SLOVO č. 15/2001) v súvislosti s neúspešnou inváziou na Kubu v roku 1961 uvádza, že operáciu zorganizoval vtedajší šéf CIA John F. Dulles.

Ten bol však ministrom zahraničných vecí USA, kým americkej Ústrednej spravodajskej službe šéfoval jeho brat Allan. Mimovoľná bratská...

Nasledujúci text je časťou vystúpenia P. Janíka na ustanovujúcom zhromaždení Všeslovanského zväzu spisovateľov a vydavateľov, ktoré sa konalo v uplynulých dňoch v Moskve v rámci VIII. všeslovanského zjazdu.

Žijeme vo svete, v ktorom sa nezmierňuje objektívny a intenzívny tlak zacielený do životne dôležitých ohnísk duchovnej a materiálnej existencie...