Reklama
Reklama
www.svetla.sk

Archív článkov

"Když jsem začal řezat, on začal řvát a prosil nás, abychom ho nezabíjeli. Potom ztratil vědomí. Nevím vlastně, jestli omdlel, nebo umřel." Operace se podle něho konala ve školní třídě. Čtyři povstalci připoutali oběť na lavice, které byly k sobě sraženy tak, aby nahradily operační stůl."
Vyberali srdce živého človeka! Vodca "povstalcov" Taci je dnes...

Som zmätená: je Svätý otec vykonávateľom vôle Božej na zemi? Alebo je jej vykonávateľom iba vtedy, keď je to vôľa Františka Mikloška, Štefana Hríba, Daniela Lipšica a spol.? Alebo ešte inak – dogma je dobrá, ak je to naša dogma?

No, ale aj to je možné, že odvolaný arcibiskup je nasledovníkom Martina Luthera alebo Majstra Jána Husa. Sama celé jeho učenie...

Nad Bratislavou krúžili vrtuľníky, Firšnál, teda Námestie slobody obohnané policajnými zátarasami, policajtmi, obrnenými transportérmi. Kým som sa dostala dnu, musela som obísť celé námestie. A po celý čas som sa stretávala s takými čudnými pohľadmi: trošku posmešnými, trošku pohrdlivými, trošku prekvapenými, trošku odsudzujúcimi.

Už takmer pri...

Nech je ako chce, ale Emília Vášáryová je neskutočná hviezda. Dnes večer opäť žiarila, ovládla celé javisko aj hľadisko. August, stratení v Oklahome som zažila s ňou už druhý raz, a viem, že ho chcem ešte vidieť najmenej dva razy. Dnes má pani Vášáryová 70 rokov. Potlesk nebral konca. Nech žije a nech je šťastná!

(Status na FB)

Ach, literatúra, tam sa všetko vyrieši, aspoň po smrti, ale mne zomierajú kamaráti, spisovatelia, básnici, a zostávajú po nich otázniky.

V diele Veroniky Šikulovej Miesta v sieti som narazil na obec Bernolákovo, a hneď som si spomenul na Vojtecha Kondróta, ktorý bol odtiaľ. Sedel kedysi vo vedľajšej miestnosti pri stole pokrytom rukopismi, nožíkom si krájal pečené mäso s chlebom a...

Zaujímavý postreh sociologičky Zory Bútorovej. A doteraz to bolo ako?

(Status na FB)

V parlamente sú strany, ktoré reprezentujú vzorky spoločnosti a víťaz volieb bude vládnuť. Hlina vzal Slotovi slovenskú zástavu, zlodeji, ktorí sa za čierne peniaze pokúsili 99 percentám ľudí ukradnúť agendu, sú na ceste do zabudnutia. Nastane čas čírenia v stranách, a to bude tiež dobre. Ja osobne som volila podľa návodu I. Radičovej - teda program. Iba iný ako...

Kategória

Autor